KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zadziało się w sieci. Maskotka Jagiellonii poucza Boruca, jest odpowiedź!

Między kibicami Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok już niejednokrotnie leciały iskry. Teraz natomiast klub z Podlasia postanowił wbić szpilę Arturowi Borucowi. Przygotowano dla niego lekcję dobrego wychowania.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Artur Boruc i maskotka Jagiellonii Białystok Twitter / Jagiellonia/Artur Boruc / Artur Boruc i maskotka Jagiellonii Białystok
Do bulwersujących scen doszło podczas meczu Legia Warszawa - Warta Poznań (0:1). Artur Boruc zaatakował rywala, sędziego, a także kamerzystę. W środę dowiedzieliśmy się, że nie uniknie konsekwencji. Doświadczony bramkarz został ukarany dyskwalifikacją na trzy kolejki i sankcją w wysokości 25 tys. zł.

Tymczasem Jagiellonia Białystok postanowiła wyjaśnić Borucowi, jak należy się zachowywać. Stworzono nagranie, podczas którego klubowa maskotka ekipy z Podlasia omówiła cztery lekcje. Jakie rady przytoczyła "Pszczółka"?

- Lekcja 1. Jak ty piłkę do kolegów wyrzucasz, tobie Dawid (Szymonowicz) staje na drodze, to ty go nie pchaj, nie bij. On dobry chłopak. Ja go znam. On u nas był. Ty powiedz do niego tak o: Dawid, ty mi piłkę wyrzucić daj. Człowieku, nie cwaniakuj, ile tu będziem stać. No i możesz wtedy piłkę wyrzucić.

ZOBACZ WIDEO: Miliony obejrzały filmik "Ibry". Nic dziwnego!

Lekcja 2. Jak ci już z Dawidem nie poszło i do sędziego Łukasza (Kuźmy) biegniesz, to ty się zachowuj. Byle jak, ale się zachowuj. Ty nie krzycz dla niego w słuchawkę. On fajny chłopak - z Podlasia. On krzywdy ci nie zrobi.

Lekcja 3. Kamerzysta, ty pamiętaj. Te kamery nowe to nie takie tanie są. A i chłopaka przewrócić i krzywdę zrobić mogłeś. Podejdź, przepraszam powiedz i daj spokojnie kamerować mu.

Lekcja 4. A gdy emocje już opadną, to głupot nie udostępnij w socialach. Bo ty na tych internetach strasznie nadziwaczył. I Łukasz po Białymstoku jakiś taki nieswój chodzi - możemy usłyszeć w materiale wideo.

Do twitterowej szpilki Jagiellonii odniósł się już Boruc. "Ciekawe podejście... Dla mnie się podoba. Ja tez na szybko coś zmontowałem… Nie ma co prawda przebieranek ale mam nadzieje, ze szata graficzna zrobi robotę" - zaznaczył bramkarz (pisownia oryginalna).

Załączył krótki filmik. Pojawiają się na nim napisy "nie ma flag". Do nagrania dodał popularny utwór Dawida Podsiadło "Nie ma fal". To oczywiście nawiązanie do zachowań kibiców Legii, którzy przejmowali i palili barwy białostockiego klubu.

Czytaj także:
> Wydało się, dlaczego Messi odszedł z Barcelony! Winny jeden piłkarz
> Warta Poznań straciła kapitana

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (24)
 • krogi kielecki wstyd Zgłoś komentarz
  Powoli empeczek zaczyna się przyznawać do swoich kłamstw, niedawno zdobyli nasze flagi na stadionie, teraz coś zupełnie innego pisze że pod magazynem flag a to była zwykła kanciapa,
  Czytaj całość
  powoli zaczyna się przyznawać, napisz jeszcze o której w nocy to było i ilu było ultrasów których oklepaliście ( 1 ultras dziadek stróż 80 lat) BRAWO !!!!!! powoli zaczynasz plątać się w zeznaniach empeczku, a co było z dziadkiem i wnuczkiem z Warty Poznań ???? dlaczego o tym nie piszesz ???
  • krogi kielеcki wstyd Zgłoś komentarz
   Z największej strony kibicowskiej w Polsce (Stadionowi Oprawcy): "Około 10 osobowa grupa ultrasów Jagi w momencie przygotowywania flag na swój mecz zostaje odwiedzona przez dobrze
   Czytaj całość
   poinformowaną oraz liczniejszą grupę z Warszawy. Po krótkiej rozmowie, w ramach pamiątek, do Stolicy jedzie kilkadziesiąt flag na płot, trzy sektorówki, kilka transparentów oraz flag na kij oraz elementy oprawy. Jak podają na forach klubowych zarówno na forum Legii jak i Jagiellonii skrojonych flag może być nawet 50"
   • ibizzz Zgłoś komentarz
    dosyć prymitywne, obliczone na poklask mimo bylejakości ze względu na to, że chodzi o A. Boruca.
    • krogi kielecki wstyd Zgłoś komentarz
     W maju Jaga pieczętuje spadek poległejdo 2 ligi, to będzie piękne, i jeszcze od Jagi :))))
     • krogi kielecki wstyd Zgłoś komentarz
      Z Kinga Artujka zrobiono pośmiewisko, a on sam jest niewinny i biedny - to takie smutne :) i jego jeszcze pljecy boljo :)
      • krogi kielеcki wstyd Zgłoś komentarz
       Dlaczego wszyscy kibice Jagi są tak wściekli pod jego tweetem o flagach? Przecież przyznali się do największej porażki w historii kibolki, dostali oklep, kibice Legii ich upokorzyli, więc
       Czytaj całość
       po co ciągnąć ten temat dalej? Szkoda tylko, że jeszcze dużo tych flag mają w Warszawie i będą je długo palić. To najbardziej boli, nawet farmazony o 140-letnim dziadzie stróżu nie pomogą uśmierzyć tego bólu. Artur, nie musiałeś w najbardziej czuły punkt...
       • PABL0 Zgłoś komentarz
        "szanowne państwo, kochani moi... to białostocka młodzież z Jagielonii tak to robi"
        • krogi kielеcki wstyd Zgłoś komentarz
         Siku na głowę, sranie, wymioty, gwałty, plucie, kupy na głowie - to moje doświadczenia życiowe i musiałem się tym pochwalić, wybaczcie. Teraz już wiecie, dlaczego nigdy nie miałem
         Czytaj całość
         kobiety?
         • krogi kielecki wstyd Zgłoś komentarz
          Zniszczyliśmy Arturka i postawiliśmy klocek na łbie legujki - akcja "pierwyj sort" !!! jak to Gienek mówi, zmieszani legioniści z obornikiem :))))))
          Czytaj całość
          Buuuuuuuuuuuuuuachachachachachachacha :))))).................aż pljecy bolo !!!!
          • thyrtvyska Zgłoś komentarz
           ten cały Boruc jest głupi jak but siedmiomilowy...
           • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
            Albo zajrzę jeszcze doprowadzić Jajuna do płaczu na jego nicku, bo z niedoszłego klona to już nie ma co zbierać ;D Zajechany jak chciałem ;D
            • ❶ ❾ ❶ ❻ Zgłoś komentarz
             Pięknie niedojdy dojechane ;D Warto było zajrzeć, choćby dla tego pięknego wycia z bólu ;D Teraz powrót do życia, a wy do wegetacji 24/7 na SF HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
             • Tommy Gunn Zgłoś komentarz
              Kretyńska odpowiedź - kretyna/bandyty Borubara. Za to powinien kolejną kare dostać.
              Zobacz więcej komentarzy (8)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×