Wyjątkowa chwila w karierze Zielińskiego. "To coś pięknego"

Piotr Zieliński miał powody do świętowania po remisie 1:1 z Barceloną. Polski pomocnik strzelił jedynego gola dla neapolitańczyków. - Na Camp Nou zawsze gra się ciężko - mówił 27-latek.

Rafał Szymański
Piotr Zieliński (z lewej) cieszy się z gola PAP/EPA / Alberto Estevez / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (z lewej) cieszy się z gola
W 29. minucie reprezentant Polski strzelił gola na raty. Marc-Andre ter Stegen popisał się niezłą interwencją po pierwszym uderzeniu piłkarza SSC Napoli, dobitka Piotra Zielińskiego była już skuteczna.

Do wyrównania doprowadził Ferran Torres. Po zmianie stron napastnik Barcelony trafił do siatki z rzutu karnego. Mecz Ligi Europy zakończył się remisem 1:1, a kadrowicz był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.

Tuż po spotkaniu Zieliński wypowiedział się na antenie Sky Sport. - Strzelenie gola tutaj to coś pięknego. Na trybunach byli mój ojciec i mój brat, który kibicuje Barcelonie. Reszta rodziny na pewno widziała to w telewizji. Fajnie było zdobyć bramkę na tym stadionie - skomentował.

27-latek mimo wszystko odczuwał lekki niedosyt po końcowym gwizdku. - Na Camp Nou zawsze gra się ciężko. Wynik jest dobry, ale w drugiej połowie graliśmy gorzej i mogliśmy przegrać - przyznał.

- Mecz w Neapolu będzie już trochę inny. W przeszłości pokazaliśmy, że potrafimy grać z mocnymi drużynami przed własną publicznością. Mam nadzieję, że awansujemy do kolejnej fazy rozgrywek - zakończył Zieliński. Spotkanie rewanżowe odbędzie się za tydzień (24 lutego).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy klub Zielińskiego wyeliminuje Barcelonę?