Neymar chciał ośmieszyć bramkarza, ośmieszył siebie

Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Neymar przed rzutem karnym

Paris Saint-Germain sensacyjnie przegrało z FC Nantes (1:3), a nie pomógł Neymar, który miał okazję wykonywać rzut karny. Takiego strzału raczej nikt się nie spodziewał, nawet sam piłkarz wydawał się być zaskoczony.

Minęły tylko cztery dni od wygranej w Lidze Mistrzów nad Realem Madryt, a Paris Saint-Germain stracił punkty w Ligue 1, nie przypominając ekipy z meczu w europejskich pucharach.

Ekipa z Paryża była faworytem starcia i to nie podlegało dyskusji. Jednak już po 16 minutach FC Nantes prowadziło 2:0 po bramkach Randala Kolo Muaniego oraz Quentina Merlina.

W doliczonym czasie gry prowadzenie zostało podwyższone, bowiem po zagraniu ręką Georginio Wijnalduma (interweniował VAR), sędzia podyktował "jedenastkę", a tę wykorzystał bez problemu Ludovic Blas.

Paris Saint-Germain po przerwie rzuciło się do odrobienia strat. Już w drugiej minucie drugiej połowy do bramki rywali strzelił Neymar. Wydawało się, że PSG da radę odrobić stratę, bo w 59. minucie przed szansą odrobienia kolejnego gola stanął właśnie Brazylijczyk.

Po faulu na Kylianie Mbappe podszedł do piłki. Wydawał się zupełnie nie mieć pomysłu na strzał. Zamiast strzelić, po prostu podał piłkę do Albana Lafonta, który nawet nie musiał się specjalnie wysilić, by obronić ten rzut karny. PSG po tym blamażu nie zdobyło już żadnej bramki i przegrało 1:3.

Piłkarz Legii nie traci wiary w utrzymanie. "Każdy mecz jak finał"