Okazałe zwycięstwo RB Lipsk. Trwa niemoc Herthy

RB Lipsk wywiózł komplet punktów z Olympiastadion. Podopieczni Domenico Tedesco zwyciężyli aż 6:1 z Herthą Berlin i pozostają w grze o awans do Ligi Mistrzów.

Rafał Szymański
piłkarze RB Lipsk Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
Gospodarze musieli gonić wynik od 20. minuty. Alexander Schwolow najpierw obronił strzał Benjamina Henrichsa, jednak nie miał większych szans przy dobitce. Piłka odbiła się jeszcze od Linusa Gechtera i trafiła do siatki.

RB Lipsk był stroną przeważającą, ale Hertha Berlin zdołała odpowiedzieć po przerwie. Stevan Jovetić precyzyjnie przymierzył sprzed pola karnego i wpisał się na listę strzelców.

W 62. minucie Christopher Nkunku wypracował sobie dobrą sytuację. Francuz miał przed sobą tylko bramkarza i w ostatniej chwili został sfaulowany przez Marca Olivera Kempfa. Defensor Herthy obejrzał czerwoną kartkę. Później sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość.

Trzy minuty później Nkunku skompletował dublet. Ofensywny pomocnik dopadł do piłki po świetnym zagraniu Daniego Olmo i z niewielkiej odległości wpakował ją do bramki.

Kolejnego gola dołożył Olmo, który kwadrans przed końcem wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Ozdobą spotkania było trafienie Amadou Haidary. Młody pomocnik fantastycznie uderzył i nie dał żadnych szans golkiperowi.

Wynik ustalił Yussuf Poulsen. W 89. minucie Duńczyk otrzymał podanie od Olmo i strzelił nad interweniującym Schwolowem.

To był pokaz siły "Byków". RB Lipsk wygrał 6:1 z Herthą i zameldował się na czwartym miejscu w stawce Bundesligi. Stołeczna drużyna wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w 2022 roku.

Hertha Berlin - RB Lipsk 1:6 (0:1) 0:1 - Benjamin Henrichs 20' 1:1 - Stevan Jovetić 48' 1:2 - Christopher Nkunku (k.) 64' 1:3 - Christopher Nkunku 67' 1:4 - Dani Olmo 75' 1:5 - Amadou Haidara 82' 1:6 - Yussuf Poulsen 89'