Real Madryt pokazał pazury graczom PSG. Lider La Ligi odjeżdża rywalom

W La Lidze ucieczka lidera. Real Madryt wykorzystał remis Sevilli i uciekł wiceliderowi na osiem punktów. Królewscy przegrywali z Realem Sociedad 0:1, ale wygrali mecz 4:1.

Michał Piegza
Eduardo Camavinga (w środku) cieszy się z gola PAP/EPA / Emilio Naranjo / Na zdjęciu: Eduardo Camavinga (w środku) cieszy się z gola
Real Madryt myślami jest już przy środowym spotkaniu w Lidze Mistrzów z PSG, ale w La Lidze musi zachować czujność. W przypadku wygranej nad Realem Sociedad Królewscy uciekliby w tabeli Sevilli na osiem punktów.

Drużyna z San Sebastian w środę wygrała zaległe spotkanie z Mallorką i znowu mogła zacząć myśleć o europejskich pucharach.

Potyczka świetnie rozpoczęła się dla gości. W 8. minucie Dani Carvajal w polu karnym przewrócił Davida Silvę. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Rzut karny wykorzystał Mikel Oyarzabal, chociaż Thibaut Courtois był blisko obrony uderzenia.

Gospodarze przegrywając zaatakowali. Królewscy minuta po minucie kruszyli mur rywali. Gracze z San Sebastian długo bronili się dość szczęśliwie. Tak było do 40. minuty. Wówczas kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Eduardo Camavinga. Alex Remiro był bez szans.

Kilkadziesiąt sekund później bramkarz gości po raz kolejny wyciągał piłkę z bramki. Jednak trafienie Karima Benzemy nie zostało uznane, sędzia dopatrzył się spalonego. Wątpliwości nie było w 43. minucie. Luka Modrić przepięknie przymierzył z ok. 22 metrów, Remiro nie był w stanie sięgnąć piłki.

Po zmianie stron Real Sociedad niewiele potrafił zdziałać. To gospodarze kreowali sobie dobre szanse. W 54. minucie z rzutu wolnego mocno uderzył Casemiro, Alex Remiro zdołał obronić.

Losy gry jasne były kwadrans przed końcem. Przy linii bocznej pola karnego sfaulowany został Vinicius Junior. Sędzia początkowo podyktował rzut wolny, a po analizie VAR wskazał na "wapno". Benzema okazji nie zmarnował. To nie był koniec. Trzy minuty później Dani Carvajal niemal z linii końcowej zagrał do Marco Asensio, a ten spokojnie trafił do bramki.

Real Madryt wygrał 4:1 i uciekł w tabeli Sevilli na osiem punktów. Do tego przed rewanżem w Lidze Mistrzów z PSG Królewscy pokazali, że stać ich na wygraną i awans do ćwierćfinału.

Real Madryt - Real Sociedad 4:1 (2:1)
0:1 - Mikel Oyarzabal (k.) 9'
1:1 - Eduardo Camavinga 40'
2:1 - Luka Modrić 43'
3:1 - Karim Benzema (k.) 76'
4:1 - Marco Asensio 79'

Real Madryt: Thibaut Courtois - Dani Carvajal (84' Lucas Vazquez), Eder Militao, David Alaba, Ferland Mendy - Luka Modrić (82' Dani Ceballos), Casemiro, Eduardo Camavinga - Rodrygo (77' Marco Asensio), Karim Benzema (84' Mariano Diaz), Vinicius Junior (82' Marcelo).

Real Sociedad: Alex Remiro - Jon Pacheco (46' Rafinha), Robin Le Normand, Igor Zubeldia - Joseba Zaldua (64' Aritz Elustondo), Asier Illarramendi (64' Martin Zubimendi), Mikel Merino, Andoni Gorosabel - David Silva (46' Nais Djouahra), Mikel Oyarzabal - Alexander Isak (80' Alexander Sorloth).

Żółte kartki: Zaldua, Merino (Sociedad).