Znamy składy na mecz Bayern - Salzburg. Bawarczycy liczą na Roberta Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu od lewej: Leroy Sane, Joshua Kimmich i Nicolas Seiwald

O godz. 21:00 rozpocznie się rewanżowy mecz Bayernu Monachium z Red Bull Salzburg w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie nie ułożyło się po myśli Bawarczyków, stąd też nie jest do końca jasna ich dalsza obecność w rozgrywkach.

W pierwszym meczu tych drużyn padł remis 1:1, a i tak Bayern Monachium mógł mówić o sporym szczęściu, bo bramka wyrównująca padła w 90. minucie.

Przypomnijmy, że od tego sezonu nie obowiązuje zasada goli strzelonych na wyjeździe, zatem jakikolwiek remis skutkować będzie dogrywką.

W wyjściowym składzie Bawarczyków znalazł się oczywiście Robert Lewandowski, który w ostatnim czasie lekko się zaciął. Po raz ostatni strzelił gola w ligowym meczu z SpVgg Greuther Fuerth 20 lutego (ustrzelił wówczas dublet). Później nie trafił do siatki w dwóch kolejnych spotkaniach ligowych.

A gole Polaka będą potrzebne Bayernowi, jeśli ten chce awansować do kolejnej rundy. Poza tym, Lewandowski musi gonić Sebastiena Hallera w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Ligi Mistrzów. Obecnie strata wynosi dwie bramki. LM: Bayern Monachium - Red Bull Salzburg / wt. 08.03.2022 godz. 21

Bayern: Neuer - Pavard, Suele, Hernandez - Gnabry, Kimmich, Musiala, Coman - Mueller, Lewandowski, Sane.

RB Salzburg: Kohn - Kristensen, Solet, Wober, Ulmer - Capaldo, Kamara, Seiwald - Adamu, Aaronson, Adeyemi.

Sędzia: Clement Turpin (Francja).