Wygrane gości w Lidze Europy. Zaliczka i niedosyt Eintrachtu

Olympique Lyon i Eintracht Frankfurt wrócą z zaliczką z Półwyspu Iberyjskiego. Drużyna z Bundesligi zwyciężyła 2:1 z Realem Betis, a i tak mogła mieć poczucie niedosytu z powodu niewykorzystanego rzutu karnego.

piłkarze Eintrachtu PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu: piłkarze Eintrachtu
Do walki w Lidze Europy wróciły kluby, które były najlepsze w grupach. Jednym z nich jest Olympique Lyon, którego przeciwnikiem jest "spadochroniarz" z Ligi Mistrzów. FC Porto poradziło sobie w poprzedniej rundzie z Lazio, choć w obu meczach straciło pierwszego gola. W środę Smoki ponownie nie zagrały "na zero" z tyłu.

W pierwszej połowie pachniało równie mocno prowadzeniem gospodarzy i gości, ale żadnemu piłkarzowi nie udało się trafić do bramki. Niemoc strzelecką przerwał w 60. minucie Lucas Paqueta i zdobył zaliczkę 1:0 dla Lyonu po podaniu Moussy Dembele. Olympique jest w dobrej sytuacji przed rewanżem we Francji.

Real Betis to jedyna hiszpańska drużyna, która rywalizuje w La Lidze, w Pucharze Króla i w europejskim pucharze. Musi grać intensywnie, a pozytywne emocje często przeplatają się w niej z rozczarowaniami. W weekend Betis nie poradził sobie w meczu o punkty z Atletico Madryt i starał się podnieść w rywalizacji z Eintrachtem Frankfurt. Plan nie przeszedł jednak do realizacji.

Dużo działo się w pierwszej połowie. Eintracht wyszedł na prowadzenie dzięki strzałowi Filipa Kosticia. Po wyrównaniu Nabila Fekira już zanosiło się na złapanie wiatru w żagle przez gospodarzy. To było mylące wrażenie, ponieważ po zaledwie dwóch minutach Daichi Kamada oddał uderzenie na 2:1. Tego wyniku Eintracht już nie wypuścił, a mógł nawet poprawić. Rafael Borre nie wykorzystał rzutu karnego w 52. minucie.