Wysokie wyniki w LKE. Klub Nicoli Zalewskiego bliżej awansu

Feyenoord Rotterdam i Slavia Praga postrzelali w pierwszych meczach o awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. AS Roma przystąpi do rewanżu na Stadio Olimpico po zwycięstwie 1:0 z Vitesse Arnhem.

radość piłkarzy AS Roma PAP/EPA / MAURICE VAN STEEN / Na zdjęciu: radość piłkarzy AS Roma
AS Roma może już tylko w Lidze Konferencji Europy zrobić coś spektakularnego w pierwszym sezonie pod wodzą Jose Mourinho. Jesienią była najlepsza w grupie i wiosną pierwszym przeciwnikiem Giallorossich jest Vitesse Arnhem. Na ich ławce rezerwowych był Nicola Zalewski, który z powodu urazu nie dokończył poprzedniego meczu. AS Roma zdobyła przewagę 1:0 w czasie doliczonym do pierwszej połowy, a najsprytniejszy w zamieszaniu po rzucie rożnym był Sergio Oliveira.

W grze o awans do ćwierćfinałów pucharów są dwa kluby z Serbii. Partizan walczy w Lidze Konferencji Europy z Feyenoordem Rotterdam. Po niepowodzeniu w derbach Belgradu, Partizan wygrał dwa następne mecze w SuperLidze. Zbudowany tym objął prowadzenie w pierwszej połowie starcia z Portowcami, tyle że nacieszył się nim tylko przez siedem minut. Podobna historia była po przerwie, ale Feyenoord, po doprowadzeniu do remisu 2:2, poszedł za ciosem. Po demolce 5:2 zespół z Eredivisie ma awans na wyciągnięcie ręki.

W poprzedniej rundzie PAOK Saloniki zapewnił sobie awans dzięki zwycięstwu w rewanżu na Toumbie. Tym razem były klub Karola Świderskiego rozpoczął dwumecz z KAA Gent na własnym stadionie. Ponownie wykorzystał ten atut i wygrał 1:0 dzięki strzałowi z rzutu wolnego Jasmina Kurticia. Piłka, przed znalezieniem się w bramce, odbiła się rykoszetem od piłkarza ustawionego obok muru.

Slavia Praga rozpoczęła rundę wiosenną dwiema porażkami. Następnie przebudziła się i odniosła siedem kolejnych zwycięstw. W poprzedniej fazie LKE poradziła sobie z Fenerbahce Stambuł, a kolejnym wyzwaniem jest wyeliminowanie LASK. Slavia bez problemu przedostawała się przez obronę gości i po niespełna dwóch kwadransach prowadziła 2:0 dzięki strzałom Yiry Sora. Czeska drużyna wygrała 4:1 i jest znacznie bliżej ćwierćfinału niż LASK.