Real Madryt wypunktował rywala. Karim Benzema zmartwił trenera

Real Madryt na autostradzie do mistrzostwa Hiszpanii. Królewscy pokonali w meczu wyjazdowym Mallorkę 3:0 i nad wiceliderem Sevillą mają już dziesięć punktów przewagi.

Michał Piegza
Piłkarze Realu Madryt PAP/EPA / Cati Cladera / Na zdjęciu: Piłkarze Realu Madryt
Po remisie wicelidera La Ligi, Real Madryt opromieniony wyeliminowaniem PSG, mógł wykonać kolejny krok do odzyskania mistrzostwa Hiszpanii. Potyczka z Mallorką miała być lekka, łatwa i przyjemna.

Tak jednak długo nie było. W 1. połowie Królewscy zrobili niewiele, aby zagrozić gospodarzom. Jedynie na początku premierowej odsłony Sergio Rico musiał być czujny, kiedy m.in. obronił strzał Karima Benzemy.

Gospodarze czekali na swój moment i mogli doczekać się go w 35. minucie. Wówczas w słupek trafił Pablo Maffeo.

Po zmianie stron Real ruszył do ataku i po dziesięciu minutach zadał cios. Gościom znacząco pomogli w tym gospodarze. Iddrisu Baba pozwolił sobie odebrać piłkę przed polem karnym. Królewscy wyszli 2 na 1. Benzema zagrał do Viniciusa, a ten w sytuacji sam na sam strzelił do bramki między nogami Rico.

Po stracie gola Mallorca nie potrafiła poważniej zagrozić przyjezdnym. Real miał mecz pod kontrolą. Beniaminek La Ligi złudzenia stracił w 77. minucie. Po kontrze w polu karnym podcięty został Vinicius, a rzut karny pewnie wykorzystał Benzema.

Francuz ustalił wynik gry w 82. minucie, kiedy wykorzystał dośrodkował Marcelo. Kilka minut później Benzema z urazem łydki opuścił boisko. Przed El Clasico Carlo Ancelotti może mieć spory ból głowy.

RCD Mallorca - Real Madryt 0:3 (0:0)
0:1 - Vinicius Junior 55'
0:2 - Karim Benzema (k.) 77'
0:3 - Karim Benzema 82'

RCD Mallorca: Sergio Rico - Pablo Maffeo, Martin Valjent, Jose Raillo, Brian Olivan - Takefusa Kubo (78' Lee Kang-In), Antonio Sanchez (68' Salva Sevilla), Iddrisu Baba (86' Clement Grenier), Dani Rodriguez (78' Amath Ndiaye) - Angel Rodriguez (68' Abdon Prats), Vedat Muriqi.

Real Madryt: Thibaut Courtois - Lucas Vazquez (72' Dani Carvajal), Nacho, David Alaba, Ferland Mendy (80' Marcelo) - Federico Valverde (60' Luka Modrić), Casemiro (61' Eduardo Camavinga), Toni Kroos - Rodrygo (72' Marco Asensio), Karim Benzema, Vinicius Junior.

Żółte kartki: Angel, Raillo, Maffeo (Mallorca) oraz Valverde, Vinicius (Real).

Sędzia: Jose Sanchez.