Atletico Madryt zdobyło Old Trafford. Strzał głową na wagę awansu!

Diego Simeone triumfuje! Atletico Madryt to kolejny zespół, który wywalczył awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wszystko dzięki wygranej na Old Trafford z Manchesterem United 1:0.

Michał Piegza
radość piłkarzy Atletico Madryt PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: radość piłkarzy Atletico Madryt
Wielkie marzenie Diego Simeone coraz bliżej spełnienia. Atletico Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału zremisowało z Manchesterem United 1:1, gola tracąc w końcówce. W rewanżu wszystko było możliwe, ale w Hiszpanii wyrażali nadzieję, że mistrz kraju po raz kolejny pokaże charakter.

Nie zawiedli się. To jednak Manchester United początkowo ruszył na rywala. W 1. połowie gospodarze stworzyli sobie dwie dobre okazje. W 13. minucie przed szansą znalazł się Anthony Elanga, Jan Oblak ofiarnie odbił piłkę. Z kolei w 26. minucie szansy poszukał Diogo Dalot, Słoweniec w bramce gości błędu nie popełnił.

Atletico do siatki Czerwonych Diabłów trafiło w 34. minucie. Bramka zdobyta przez Joao Felixa nie została uznana, sędzia dopatrzył się spalonego. Drugiego ostrzeżenia już nie było. Siedem minut później błąd w defensywie popełnili gospodarze, z akcją ruszył Rodrigo De Paul, zagrał na prawo do Antoine'a Griezmanna. Francuz dośrodkował, a Renan Lodi uderzeniem głową przy słupku pokonał Davida De Geę.

Po zmianie stron miejscowi zaatakowali. Atletico skupiło się głównie na defensywie, a szans szukało w kontrach. Chwilę po przerwie tuż obok bramki uderzył Elanga. Dobrze dysponowany był Oblak, który w 77. minucie uratował zespół broniąc groźne strzały Cristiano Ronaldo i Raphaela Varane'a.

Goście cały czas nie byli w stanie poważniej zagrozić de Gei, głównie skupiali się na zachowaniu czystego konta. W końcówce nerwowo było na boisku. Czerwone Diabły chciały wyrównać, szans szukały głównie po dość chaotycznych wrzutkach w pole karne Atletico. Kilka razy w polu karnym przyjezdnych doszło do zamieszania, ale gola na wagę remisu i dogrywki Manchester nie zdobył. To mistrzowie Hiszpanii awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Manchester United - Atletico Madryt 0:1 (0:1)
0:1 - Renan Lodi 41'

Manchester United: David de Gea - Diogo Dalot, Raphael Varane, Harry Maguire (84' Juan Mata), Alex Telles - Scott McTominay (67' Nemanja Matić), Fred (75' Edinson Cavani), Jadon Sancho - Bruno Fernandes (67' Paul Pogba), Anthony Elanga (67' Marcus Rashford), Cristiano Ronaldo.

Atletico Madryt: Jan Oblak - Marcos Llorente, Jose Maria Gimenez, Stefan Savić, Reinildo Mandava, Renan Lodi - Rodrigo De Paul, Hector Herrera, Koke (80'Geoffrey Kondogbia) - Joao Felix (90' Felipe), Antoine Griezmann (90+3' Angel Correa).

Żółte kartki: Matić, Dalot (United) oraz De Paul (Atletico).

Sędzia: Slavko Vincić.

W pierwszym meczu: 1:1.

Awans: Atletico Madryt.

Wielki powrót na Camp Nou. "Wszyscy jesteśmy fanami Barcelony"