Bramkarz nie miał żadnych szans. Tak Lewandowski strzelił 30. gola [WIDEO]

Robert Lewandowski po raz kolejny potwierdził, że mało kto wykonuje rzut karne tak skutecznie, jak on. Napastnik Bayernu Monachium tuż przed przerwą strzelił gola na 3:0 w meczu z Unionem Berlin.

Robert Czykiel
30 gol Lewandowskiego Twitter / Na zdjęciu: 30. gol Lewandowskiego
W ostatnich dniach było ryzyko, że Robert Lewandowski doznał poważniejszej kontuzji i na dłuższy czas wypadnie z gry. Na szczęście Polak uniknął najgorszego, a dzięki temu znalazł się w pierwszym składzie Bayernu Monachium na mecz z Unionem Berlin.

"Lewy" jeszcze w pierwszej połowie strzelił pierwszego gola. W 45. minucie przy stanie 2:0 sędzia podyktował rzut karny za faul bramkarza na reprezentancie Polski. Pewne było, że to nasz rodak ustawi piłkę na jedenastym metrze.

Lewandowski niezwykle rzadko myli się z rzutów karnych. W sobotę znowu okazał się skutecznym egzekutorem. Uderzył mocno, precyzyjnie i zmylił bramkarza Unionu. To był 30. gol polskiego napastnika w tym sezonie Bundesligi.

33-latek na tym nie skończył. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy ponownie pokonał bramkarza. Tym razem nie z karnego, a z akcji i bez problemu wykorzystał podanie od Jamala Musiali.

Zobacz: pierwszy gol Lewandowskiego.

Źródło: Viaplay