Górnik Łęczna zatrzymany w Krakowie. Wpadka Medyka Konin

Czternasta kolejka Ekstraligi kobiet przyniosła kilka niespodzianek. Dzięki nim samodzielnym liderem rozgrywek został TME SMS Łódź, ale za plecami wicemistrzyń kraju robi się jeszcze ciekawiej.

Krzysztof Sędzicki
mecz AZS UJ Kraków - Górnik Łęczna Materiały prasowe / GKS Górnik Łęczna / Na zdjęciu: mecz AZS UJ Kraków - Górnik Łęczna
Łodzianki wygrały w tej kolejce ze Sportisem KKP Bydgoszcz 3:1, a po raz kolejny tej wiosny do siatki rywalek trafiła Dominika Kopińska. Oprócz niej trafienia zaliczyły też Nadia Krezyman i Katarzyna Konat. Z kolei ekipa Czarnych Antrans Sosnowiec, która goni TME SMS, też zgarnęła trzy punkty - mistrzynie Polski pokonały w Szczecinie Olimpię po bramkach Martyny Wiankowskiej i Nadji Stanović.

Goniący czołową trójkę zespół GKS-u Katowice tym razem nie zremisował 3:3, jak w pierwszych wiosennych seriach gier, a w końcu zgarnął trzy punkty pokonując w Gdańsku AP Lotos 4:1.

Ale w 14. kolejce Ekstraligi sypnęło też niespodziankami. Walczące o utrzymanie piłkarki Tarnovii pokonały u siebie Medyka Polomarket Konin 2:1 dzięki bramkom Gabrieli Gębicy i Katarzyny Białoszewskiej. Z kolei AZS UJ Kraków po raz kolejny potwierdził aspiracje na co najmniej pierwszą czwórkę i wygrał z Górnikiem Łęczna 2:1. Na bramkę Karoliny Gec z 62. minuty odpowiedziała po siedmiu minutach Macleans Chinonyerem, ale w końcówce ostatnie słowo należało do gospodyń i Natalii Wróbel, która dała wygraną Jagiellonkom.