To przez tę scenę Rosjanie przerwali transmisję hitu Bundesligi

Rosyjska telewizja Match TV zdecydowała się przerwać transmisję meczu Bundesligi pomiędzy Borussią Dortmund i RB Lipsk. Wszystko przez banery, na których wyświetlano hasła przeciwko wojnie i wspierające Ukrainę.

Mateusz Kozanecki
Banery podczas meczu Borussii Dortmund Materiały prasowe / Viaplay / Banery podczas meczu Borussii Dortmund
Rosyjscy kibice mają coraz mniej okazji, aby obejrzeć piłkę nożną na najwyższym poziomie. Z powodu napaści tego kraju na Ukrainę, Premier League oraz Ligue 1 przestały pokazywać swoje mecze w Rosji.

Wciąż można tam oglądać Bundesligę. Fani w sobotę mieli okazję zobaczyć szlagierowe spotkanie Borussii Dortmund z RB Lipsk.

W pierwszej połowie rosyjska telewizja Match TV przerwała transmisję. Wszystko z powodu napisów, jakie pojawiły się na banerach okalających boisko. "Stop wojnie", "Razem z Ukrainą" - głosiły hasła.

Rosyjski komentator wyjaśnił, że Bundesliga powinna pozostać apolityczna, ale nie przestrzegła tej zasady i wobec tego transmisja została przerwana.

- Niestety, musimy przerwać naszą transmisję z przyczyn niezależnych od nas. Przyjmuje się, że piłka jest poza polityką, ale w Bundeslidze nie zawsze przestrzega się tej zasady - mówił komentator.

Odnotujmy, że Borussia przegrała to spotkanie aż 1:4 i praktycznie pogrzebała swoje szanse na mistrzostwo Niemiec.

Źródło: Viaplay

W grze o mistrzostwo Niemiec wszystko już jasne? Co zrobiła Borussia Dortmund!
To zdarza się bardzo rzadko. Lewandowski najgorszy w Bayernie!