Dramat Modera. Spełnił się najgorszy scenariusz

W sobotnie popołudnia całą Polskę obiegły zdjęcia Jakuba Modera znoszonego z murawy w meczu Brighton and Hove Albion z Norwich City. Wyglądało to dramatycznie i skutki okazały się również opłakane. Występ polskiego pomocnika w MŚ2022 jest zagrożony.

Artur Babicz
Jakub Moder Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: Jakub Moder
W meczu Brighton and Hove Albion z Norwich City Jakub Moder pojawił się na boisku w 83. minucie. Jednakże jego udział w meczu zakończył się po czterech minutach. Polak nagle, bez kontaktu z przeciwnikiem, upadł na murawę.

Pomocnik wyraźnie trzymał się za kolano, a na jego twarzy widoczny był grymas bóli. Po kilkuminutowej przerwie Moder opuścił Amex Stadium na noszach. W ostatecznym rozrachunku jego drużyna podzieliła się punktami z Norwich City Przemysława Płachety (0:0).

Już podczas pomeczowej konferencji prasowej trener Brighton and Hove Albion mówił, że ta sytuacja wyglądała bardzo groźne (więcej TUTAJ). Jak informuje portal Meczyki.pl, potwierdził się najgorszy scenariusz dotyczący tej kontuzji. Jakub Moder doznał zerwania więzadeł w kolanie, a to oznacza długą walkę o powrót do zdrowia.

Te doniesienia na Twitterze potwierdził również Mateusz Borek z Kanału Sportowego. "Niestety. Kilka miesięcy przerwy Kuby Modera. Zerwane więzadło krzyżowe kolana. Zdrowia, Kuba. Czekamy na Ciebie" - napisał znany dziennikarz.

W tej sytuacji poważnie zagrożony wydaje się być udział polskiego pomocnika w nadchodzących MŚ 2022 w Katarze. Pierwszy mecz Polaków zaplanowany jest na 22 listopada, a ich rywalem będzie wtedy reprezentacja Meksyku.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)