Wrze po meczu Bayernu. "Co się dzieje z Lewandowskim?"

Bayern Monachium niespodziewanie uległ na wyjeździe Villarrealowi CF (0:1). Kolejne bezbarwne spotkanie zaliczył Robert Lewandowski. Media nie zostawiły suchej nitki na polskim napastniku.

Artur Babicz
Robert Lewandowski PAP/EPA / BIEL ALINO / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Starcie Villarreal CF z Bayernem Monachium przedstawiano jako pojedynek Dawida z Goliatem. Inny wynik niż zwycięstwo Bawarczyków ciężko było sobie wyobrazić, jednak rzeczywistość okazała się inna. Hiszpanie zwyciężyli bez większych problemów, a wynik 1:0 dla gospodarzy to najmniejszy wymiar kary dla gości.

Jeszcze przed meczem Robert Lewandowski wymieniany był jako piłkarz, który może w pojedynkę rozstrzygnąć wynik meczu. W czasie spotkania Polak jednak nie za wiele zrobił i nawet nie był blisko zdobycia jakiejkolwiek bramki. Ta niezwykle bierna i przede wszystkim nieproduktywna postawa spotkała się z krytyką mediów.

Wiele tytułów określiło kapitana reprezentacji Polski najgorszym piłkarzem na boisku. Co więcej, ciężko przypomnieć sobie ostatni tak słabo ocenione spotkanie gwiazdora Bayernu.

Zdaniem portalu 90min.com Robert Lewandowski za występ przeciwko Villarrealowi CF zasłużył na notę "1" (w skali od "1" do "10", gdzie 10 to klasa światowa). Znany serwis nie krył rozczarowania tym widowiskiem.

"W sumie nie było nic do opisania w jego wykonaniu przed przerwą i nie zmieniło się to zbytnio w drugiej części. Naprawdę rozczarowujące przedstawienie" - opisano grę Lewandowskiego na 90min.com.

Niewiele lepiej Lewandowskiego oceniły niemieckie serwisy. Tam przeważała nota "5" (w skali od "6" do "1", gdzie "1" to klasa światowa). Na taką oceny zdecydowały się m.in. "Bild", Sport1.de, Ran.de, Sport.de czy "Abendzeintung".

"Co się dzieje z Lewandowskim? Piłkarz klasy światowej, podobnie jak Thomas Mueller, został całkowicie odizolowany. Z jednej strony Villarreal doskonale bronił, a z drugiej on sam nie szukał gry. Wystarczy powiedzieć, że w 1. połowie miał tylko 13 kontaktów z piłką. W drugiej połowie było nieco lepiej" - dziwiono się na portalu Sport1.de.

"Raz po raz upadał na murawę. Lewandowski w ogóle nie angażował się w grę. Słaba gra, nawet jeżeli nie otrzymywał wielu podań" - napisano o Lewandowskim na Ran.de.

Polak został słabo oceniony na najpopularniejszych portalach statystycznych - WhoScored.com oraz SofaScore.com. Na obu był drugim najgorszym piłkarzem Bayernu, za Manuelem Neuerem, i oba oceniły Roberta Lewandowskiego na ocenę "6,1" (w skali od "1" do "10", gdzie "10" to klasa światowa).