Koniec złej passy. Newcastle zaczęło punktować

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Livesey - Danehouse / Na zdjęciu: Chris Wood
Getty Images / Alex Livesey - Danehouse / Na zdjęciu: Chris Wood

Po trzech porażkach z rzędu Newcastle United zdobyło komplet punktów. Chris Wood zapewnił "Srokom" zwycięstwo z Wolverhampton Wanderers na St James' Park.

Goście nieco dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak to Newcastle United stworzyło sobie więcej sytuacji bramkowych. W pierwszej części gry podopiecznym Eddiego Howe'a zabrakło tylko skuteczności.

"Sroki" przeprowadziły składną akcję w 24. minucie, gdy Bruno Guimaraes wypatrzył w polu karnym Chrisa Wooda, a ten skierował piłkę go siatki. Radość miejscowych była przedwczesna, bo po analizie VAR sędzia Peter Bankes zasygnalizował spalonego.

Gracze Newcastle nie składali broni. Po przerwie Miguel Almiron celnie dośrodkował do Allana Saint-Maximina, Francuz uderzył z powietrza i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Bardzo aktywny był Wood. W 71. minucie napastnik upadł w polu karnym po wejściu bramkarza "Wilków" i sam podszedł do piłki kilkadziesiąt sekund po tym zdarzeniu. Nowozelandczyk zmylił z 11. metrów interweniującego Jose Sa, który rzucił się w przeciwny róg.

Rezultat się już nie zmienił. W końcówce Guimaraes zmarnował niezłą szansę. Jeśli chodzi o Wolverhampton, najgroźniejszą okazję miał Fabio Silva. Martin Dubravka popisał się kapitalną paradą.

Newcastle minimalnie wygrało (1:0) i zaczęło punktować po trzech kolejnych porażkach. Zespół Howe'a awansował na 14. pozycję w tabeli Premier League, zaś Woverhampton zajmuje 8. miejsce.

Newcastle United - Wolverhampton Wanderers 1:0 (0:0)

1:0 - Chris Wood (k.) 72'