Efektowna wygrana Lens, pełny mecz Przemysława Frankowskiego

To był popis piłkarzy RC Lens. Od 18. minuty grali w osłabieniu przeciwko Nicei, a mimo to zaprezentowali się ze świetnej strony, wygrywając 3:0. W całym spotkaniu sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki.

Tomasz Galiński
Przemysław Frankowski Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
RC Lens nie był faworytem w starciu z walczącą o europejskie puchary Niceą. Mecz ułożył się idealnie dla gości, bo w 18. minucie błąd popełnił Massadio Haidara i został przez sędziego ukarany czerwoną kartką.

Wydawało się, że Nicea to wykorzysta i nie będzie mieć większych problemów, a tymczasem gospodarze zaprezentowali się ze swojej najlepszej strony i odnieśli dość pewne zwycięstwo. Całe 90 minut w barwach Lens rozegrał Przemysław Frankowski.

W pozostałych spotkaniach emocji nie brakowało. W dalszym ciągu właściwego rytmu nie może złapać Olympique Lyon, choć tym razem w samej końcówce uratował remis w starciu z bardzo dobrze grającym w tym sezonie RC Strasbourg Alsace. Karol Fila spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

3:0 Arnaud Kalimuendo 67'

RC Strasbourg Alsace - Olympique Lyon 1:1 (1:0) 1:0 Ibrahima Sissoko 21' 1:1 Karl Toko Ekambi 90'