Ekspert przeanalizował kluczową decyzję Szymona Marciniaka

Kto wie czy to londyńska Chelsea nie znalazłaby się w półfinale Ligi Mistrzów, gdyby nie decyzja Szymona Marciniaka z 63. minuty meczu na Santiago Bernabeu. Czy polski sędzia podjął dobrą decyzję? Ekspert nie ma wątpliwości.

Krzysztof Kaczmarczyk
Marcos Alonso Twitter / oficjalny profil Polsat Sport / Marcos Alonso
Czy to była kluczowa decyzja dla losów rewanżowego meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Real Madryt - Chelsea FC? Londyński klub musiał odrobić dwie bramki straty z pierwszego meczu i...

Prowadził 2:0, a w 63. minucie pięknym uderzeniem do siatki Thibaut Courtois trafił Marcos Alonso. Radość "The Blues" nie trwała jednak długo.

Arbiter spotkania Szymon Marciniak po sygnale z wozu VAR anulował gola! Hiszpański zawodnik Chelsea dotknął piłki ręką.

Sytuacja wzbudziła wiele kontrowersji zwłaszcza u Thomasa Tuchela, menadżera Chelsea. Ten przyznał, że gola co prawda nie widział, ale miał pretensje, że Marciniak sam nie sprawdził sytuacji na monitorze.

Całą sytuację skomentował sędzia piłkarski Łukasz Rogowski, który analizuje decyzje arbitrów. W mediach społecznościowych zamieścił wpis, który wydaje się rozwiewa wszelkie wątpliwości, a nawet pretensje Tuchela.

"Trzecia bramka dla Chelsea anulowana. Mikrokontakt z ręką. Takie przepisy gry, no cóż. Z boiska nie do wychwycenia. Brawo VAR. Nie trzeba biec do monitora - sytuacja czarno-biała, nie ma pola do interpretacji" - napisał.

Pod wpisem padło też pytanie, czy nie miał znaczenia fakt, że wcześniej piłka odbiła się od uda zawodnika. "W przypadku ręki w ofensywie nie ma. Gdy po jakimkolwiek kontakcie piłki z ręką, natychmiastowo padnie bramka - to zawsze do anulowania!" - odpowiedział Rogowski.

Spotkanie w Madrycie finalnie zakończyło się w dogrywce. Chelsea wygrała 3:2, ale to Real cieszył się z awansu do półfinału (w pierwszym meczu ekipa z Madrytu wygrała 3:1).