Drugoligowiec musiał grać w dziewięciu i nie przetrwał

KKS 1925 Kalisz dokończył mecz z Pogonią Siedlce w dziewięciu. Zabrakło mu pięciu minut, żeby zapunktować mimo dwóch czerwonych kartek. Drużyna z Mazowsza strzeliła gola na 3:2 w końcówce.

Piłkarze KKS 1925 Kalisz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Piłkarze KKS 1925 Kalisz
Świąteczna kolejka została zaplanowana na piątek i sobotę. Rozpoczęła się ona w Kaliszu meczem drużyn z dolnej połowy tabeli, które są jeszcze w stanie przeskoczyć do górnej dziewiątki. Pogoń Siedlce miała przed pierwszym gwizdkiem o dwa punkty więcej niż KKS 1925 Kalisz.

Kaliszanie rozpoczęli rundę wiosenną wesołymi i generalnie udanymi meczami. Później ponownie zaczęli grać w kratkę i we wcześniejszych pięciu spotkaniach odnieśli dwa zwycięstwa oraz ponieśli trzy porażki. Rozczarowaniem była przegrana z będącym w strefie spadkowej Hutnikiem Kraków.

Z kolei Pogoń poradziła sobie nieźle w rywalizacji z kandydatem do awansu Chojniczanką. Ten mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W rundzie jesiennej siedlczanie wygrali 1:0 z kaliszanami i generalnie są niepokonani w rywalizacji z tymi przeciwnikami.

W pierwszej połowie aż trzy gole i z zaliczką zeszła do szatni Pogoń. Na pierwsze trafienie Roberta Majewskiego gospodarze jeszcze odpowiedzieli strzałem do bramki Nestora Gordillo, ale na uderzenie Marcinho na 2:1 nie było riposty zanim sędzia zarządził przerwę. KKS grał od 30. minuty w dziesięciu z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Adriana Łuszkiewicza.

Gra w osłabieniu nie przeszkodziła kaliszanom doprowadzić do remisu 2:2 strzałem Jakuba Staszaka w 54. minucie. Sytuację gospodarzy skomplikował dodatkowo Bartłomiej Putno, który zobaczył czerwoną kartkę w 71. minucie. Pozostało ich na boisku dziewięciu. KKS nie przetrwał w tej bardzo niewygodnej sytuacji. Pogoń zapewniła sobie wygraną 3:2 w 85. minucie strzałem Macieja Górskiego.

KKS 1925 Kalisz - Pogoń Siedlce 2:3 (1:2)
0:1 - Robert Majewski 12'
1:1 - Nestor Gordillo 26'
1:2 - Marcinho 38'
2:2 - Jakub Staszak 54'
2:3 - Maciej Górski 85'

KKS: Maciej Krakowiak - Przemysław Stolc, Mateusz Gawlik (46' Jakub Głaz), Wiktor Smoliński, Bartłomiej Putno, Adrian Łuszkiewicz, Michał Borecki, Andrzej Kaszuba (81' Mateusz Wysokiński), Jakub Staszak (87' Nikodem Zawistowski), Nestor Gordillo (46' Mateusz Mączyński), Piotr Giel (46' Mateusz Majewski)

Pogoń: Maksym Wadach - Maciej Kołoczek, Maciej Wichtowski, Robert Majewski, Miguel Lopez (79' Marcin Kozłowski), Wiktor Preuss, Wojciech Trochim (74' Kamil Włodyka), Mateusz Piotrowski (90' Jakub Sinior), Cezary Demianiuk (74' Miłosz Przybecki), Marcinho, Maciej Górski

Żółte kartki: Łuszkiewicz, Putno, Mączyński, Kaszuba (KKS) oraz Marcinho, Wichtowski, Górski (Pogoń)

Czerwona kartka: Adrian Łuszkiewicz (KKS) /30' - za drugą żółtą/ oraz Bartłomiej Putno (KKS) /71' - za drugą żółtą/

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy KKS 1925 Kalisz zakończy sezon w górnej połowie tabeli?