Lider Serie A przymierzył do bramki

Po dwóch meczach bez strzelonego gola AC Milan nastawił celownik. Rossoneri będą liderami ligi włoskiej w czasie świąt dzięki zwycięstwu 2:0 z Genoą CFC.

Franck Kessie PAP/EPA / Matteo Bazzi / Na zdjęciu: Franck Kessie
AC Milan nie strzelił gola w dwóch poprzednich meczach. Najpierw Rossonerich zatrzymał Łukasz Skorupski z Bologni, a następnie Bremer z Torino. Remisowali oni bezbramkowo i choć zachowali prowadzenie w tabeli, to wypuścili los mistrzostwa Włoch tylko ze swoich rąk. Nad Interem pozostały im dwa punkty przewagi, a Nerazzurri mają do rozegrania spotkanie zaległe.

Tym razem Milan mierzył się z przedostatnią w lidze Genoą CFC. 18 marca odniosła ona długo wyczekiwane, przełomowe zwycięstwo z Torino, ale zamiast pójść po nim za ciosem, to w kolejnych dwóch meczach poniosła porażki. W zakończonym wynikiem 1:4 starciu z Lazio rozsypała się defensywa, która funkcjonowała dotąd dobrze po zatrudnieniu w klubie trenera Alexandra Blessina.

Milan wygrał siedem z ostatnich 10 meczów przeciwko Rossoblu. Ponadto historia wskazywała, że nie dojdzie do kolejnego bezbramkowego remisu. W rundzie wiosennej, od pięciu sezonów, Rossoneri nie zremisowali z Genoą. Co za tym idzie, minimum bramkę zdobywała jedna z drużyn. Inna sprawa, że w tym sezonie drużyna z Genoi remisuje najczęściej w pięciu topowych ligach w Europie.

Milan wcześnie, ponieważ już w 11. minucie przerwał niemoc strzelecką. Rafael Leao wyprzedził przeciwnika i uderzył z powietrza na 1:0 po dośrodkowaniu Pierre'a Kalulu. Długo w meczu był właśnie taki wynik. Przewaga Rossonerich w posiadaniu piłki nie przekładała się na dużą liczbę strzałów, tym bardziej celnych. Dopiero w 87. minucie Junior Messias uspokoił sytuację na boisku trafieniem na 2:0.