Fiorentina wygrała, ale irytowała. Trudniejszy czas dla Piątka

Fiorentina rozpoczęła dynamicznie wygrany 1:0 mecz z Venezią. Po przerwie grała jednak ospale i irytowała swoim kunktatorstwem. Krzysztof Piątek dostał tylko kilka minut od trenera Vincenzo Italiano.

Lucas Torreira PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: Lucas Torreira
Polacy rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Bartłomiej Drągowski od dłuższego czasu jest drugim bramkarzem Fiorentiny, a Krzysztof Piątek wypadł ze składu po powrocie ze zgrupowania reprezentacji Polski. Był kontuzjowany, a ponadto trener Vincenzo Italiano postanowił dać szansę kupionemu za duże pieniądze Arthurowi Cabralowi. Ten nie pokazuje nic wielkiego, ale blokuje miejsce Piątkowi.

Należało spodziewać się jednostronnego meczu i taki też był w pierwszej połowie. Fiorentina pokonała ostatnio Napoli i jest kandydatem do awansu do europejskich pucharów. Z kolei Venezia praktycznie nie punktuje i przybliża się do pożegnania z elitą.

Faworyt atakował. W 17. minucie była pierwsza sytuacja podbramkowa. Jonathan Ikone oddał w jednej akcji trzy uderzenia. Po najgroźniejszym z nich piłka zatrzymała się na słupku. Venezia miała szczęście i dostała ostrzeżenie od gospodarzy. Obrona beniaminka popełniała duże błędy, ale podopieczni Vincenzo Italiano nie potrafili wymierzyć za to kary. Arthur Cabral wygrał pojedynek biegowy z przeciwnikiem, ale nie oddał soczystego uderzenia.

Fiorentina zdobyła decydującego gola w 30. minucie. Gospodarze zdobyli prowadzenie 1:0 po wrzutce z rzutu wolnego przyznanego za faul Ridgeciano Hapsa. W pewnym momencie wydawało się, że piłka opuści boisko, ale waleczny Igor wstrzelił ją jeszcze w pole bramkowe. Tam sprytnie zachował się Lucas Torreira i strzelił z bliska.

Venezia przez dwa kwadranse wymieniła nieco ponad 30 podań, a jej posiadanie piłki było na poziomie 18 procent. Goście nie mieli nic do zaproponowania widzom, a Pietro Terracciano nie musiał interweniować po jakimkolwiek groźnym strzale. Druga część była już nieco bardziej wyrównana.

Trener Vincenzo Italiano ponaglał piłkarzy Fiorentiny do bardziej zdecydowanego natarcia. Gospodarze rozluźnili się, ponieważ nie czuli zagrożenia ze strony przeciwnika. Mecz zaczął być rozgrywany w usypiającym tempie.

Kunktatorska postawa Fiorentiny była igraniem z ogniem. W 80. minucie piłka trafiła w słupek jej bramki i choć i tak nie byłoby gola z powodu spalonego, to gospodarze postanowili dostarczyć sobie zastrzyk adrenaliny. Ostatecznie Viola dowiozła wynik 1:0 w trybie ekonomicznym i może przygotowywać się do rewanżu w półfinale Pucharu Włoch. W środę powalczy ona w Turynie z Juventusem.

ACF Fiorentina - Venezia FC 1:0 (1:0)
1:0 - Lucas Torreira 30'

Fiorentina: Pietro Terracciano - Lorenzo Venuti, Nikola Milenković, Igor, Cristiano Biraghi - Gaetano Castrovilli (77' Sofyan Amrabat), Lucas Torreira, Youssef Maleh (68' Alfred Duncan) - Jonathan Ikone (68' Riccardo Sottil), Arthur Cabral (87' Krzysztof Piątek), Nicolas Gonzalez

Venezia: Niki Maenpaa - Ales Mateju, Mattia Caldara, Pietro Ceccaroni, Ridgeciano Haps - Domen Crnigoj (78' Luca Fiordilino), Tanner Tessmann (56' Mattia Aramu), Gianluca Busio (87' Dor Peretz) - David Okereke (78' Jean-Pierre Nsame), Thomas Henry, Dennis Johnsen (46' Sofian Kiyine)

Żółte kartki: Sottil, Duncan, Torreira, Venuti (Fiorentina) oraz Haps, Okereke, Kiyine, Peretz (Venezia)

Sędzia: Rosario Abisso