Kamil Grosicki trafił do siatki, a potem... Ładny gest kadrowicza [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

Kamil Grosicki był bohaterem spotkania z Jagiellonią Białystok (2:1). Po zdobytej bramce zawodnik Pogoni Szczecin okazał szacunek swojemu byłemu klubowi.

Kosta Runjaić konsekwentnie stawia na Kamila Grosickiego, a ten strzela jak na zawołanie. Reprezentant Polski błysnął kolejny raz w 29. kolejce PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok wyszła na prowadzenie po uderzeniu Diego Carioki.

Kibice nie musieli długo czekać na odpowiedź Pogoni Szczecin. W 34. minucie Jean Carlos przeprowadził akcję prawym skrzydłem, a następnie płasko dośrodkował w kierunku Grosickiego. Doświadczony piłkarz zdołał oddać strzał i po rykoszecie piłka trafiła do siatki. Pavels Steinbors wyglądał na zaskoczonego.

Po chwili Grosicki uniósł ręce w górę, tonował nastroje i nie cieszył się przesadnie ze zdobytej bramki. Skrzydłowy w latach 2009-2011 był związany z białostockim klubem.

33-latek miał spory udział przy decydującym trafieniu. W 73. minucie Kamil Drygas wpisał się na listę strzelców po asyście kadrowicza. W ostatecznym rozrachunku Pogoń pokonała Jagiellonię 2:1.

Powrót do Szczecina wyszedł Grosickiemu na dobre, jego liczby robią wrażenie. Do tej pory wystąpił już w 21 spotkaniach ligowych, strzelił w nich siedem goli i sześć razy asystował kolegom.

Czytaj także: Gorąco w Stali Mielec. "Kadry nie zmienimy, możemy zmienić trenera" Trener Bruk-Bet Termaliki gorzko o swoich piłkarzach. "Tak się nie walczy o utrzymanie"

Czy zespół Grosickiego sięgnie po mistrzostwo Polski?