Lider i wicelider strzelają aż miło. A za ich plecami potknięcia

Po reprezentacyjnej przerwie na boiska powróciły piłkarki Ekstraligi. Powoli rozciąga się tabela w czołówce. Pewne wygrane - pełne bramek - zanotowały zawodniczki TME SMS-u Łódź i Czarnych Antrans Sosnowiec.

Krzysztof Sędzicki
mecz Tarnovia Tarnów - Czarni Antrans Sosnowiec WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: mecz Tarnovia Tarnów - Czarni Antrans Sosnowiec
Szesnasta seria gier była nieco podzielona. Część meczów odbyła się jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy. Jako pierwsze na murawie pojawiły się piłkarki w Szczecinie, gdzie Olimpia podejmowała GKS Katowice. Gospodynie prowadziły nawet w tym spotkaniu po golu Jany Kalininy w 20. minucie, ale po kilku minutach Nikola Brzęczek doprowadziła do remisu. Pod koniec drugiej połowy przyjezdne zapakowały jeszcze dwie bramki rywalkom i dzięki temu też trzy punkty do autokaru.

Tymczasem w Bydgoszczy zatrzymany został zespół Medyka Polomarketu Konin. Zespół Romana Jaszczaka do 90. minuty prowadził ze Sportisem KKP, ale w 90. minucie Aleksandra Sudyk zdobyła bramkę dla gospodyń na wagę remisu.

Wielką Sobotę zakończył mecz lidera z outsiderem, czyli TME SMS-u Łódź z Rekordem Bielsko-Biała. Wicemistrzynie Polski zwyciężyły pewnie - 8:0. Po dwa gole zdobyły Anna Rędzia, Dominika Kopińska i Klaudia Jedlińska, a po jednym dołożyły Gabriela Grzybowska i Julia Kolis.

Po świętach do niespodzianki doszło we Wrocławiu w meczu Śląska z Górnikiem Łęczna. Piłkarki trenera Piotra Jagieły zdołały odwrócić losy rywalizacji z trzecim zespołem tabeli i pokonały go 2:1 dzięki trafieniom Aleksandry Żurek i Joanny Wróblewskiej. Dla ekipy z Lubelszczyzny bramkę zdobyła wciąż najskuteczniejsza piłkarka tego sezonu - Macleans Chinonyerem. To już 17. gol Nigeryjki w rozgrywkach.

Aż dziewięć razy piłka znajdowała się w siatce w meczu Tarnovii z Czarnymi Antrans Sosnowiec. Beniaminek zagrał odważnie i po pierwszej połowie remisował z mistrzem Polski 2:2. Jednak po przerwie kolejne cztery trafienia dołożył zespół gości, a tarnowianki stać było tylko na gola honorowego. Mecz skończył się wynikiem 6:3 dla drużyny broniącej tytułu w tym sezonie.

Szesnastą serię gier zwieńczył mecz AZS-u UJ Kraków z AP Lotosem Gdańsk. Trzy punkty pojechały do Trójmiasta dzięki bramce Jagody Szewczuk z rzutu karnego.