Świetny start w półfinale Ligi Mistrzów. Zobacz ekspresowe gole (wideo)

Mniej niż dwie minuty trzeba było poczekać na pierwszego gola w półfinale Ligi Mistrzów. Kevin De Bruyne zdobył prowadzenie dla Manchesteru City, a niewiele później piłka znalazła się ponownie w bramce Realu Madryt.

gol Kevina de Bruyne (Manchester City) w meczu z Realem Madryt Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Kevina de Bruyne (Manchester City) w meczu z Realem Madryt
Trener Carlo Ancelotti apelował do piłkarzy Realu Madryt o dyscyplinę w obronie na konferencji prasowej. To jednak wszystko na nic. Królewscy zostali kompletnie zaskoczeni na początku półfinału Ligi Mistrzów przez Manchester City.

Nie minęły dwie minuty meczu i piłka znalazła się po raz pierwszy w bramce Realu. Kevin De Bruyne dał do zrozumienia między innymi Karimowi Benzemie, że nie odpuszcza w walce o zdobycie w tym sezonie Złotej Piłki. Na razie stara się zaprowadzić Manchester City do finału Ligi Mistrzów.

De Bruyne asystował przy kolejnym golu Gabriela Jesusa. Brazylijczyk zdobył swoją trzecią bramkę w historii spotkań Manchesteru City z Realem Madryt. Po trafieniu Jesusa sytuacja Królewskich zrobiła się bardzo niewygodna. Obywatele wyszli na prowadzenie 2:0.

Kevin De Bruyne rozpoczął strzelanie "szczupakiem" po wrzutce zza pola karnego. Uciekł on obrońcom Realu i skierował piłkę z bliska do sieci. Gabriel Jesus zachował się sprytnie w szesnastce, opanował piłkę i z dogodnej pozycji pokonał Thibauta Courtoisa.

Czy Manchester City awansuje do finału Ligi Mistrzów?