Tego nie pokazały kamery. Film już krąży po sieci

Pep Guardiola impulsywnie reagował na boiskowe wydarzenia podczas meczu Manchesteru City z Realem Madryt. Jedno z nagrań pokazało reakcję trenera po błędzie Fernardinho, który ostatecznie kosztował zespół stratę gola.

Dawid Franek
Pep Guardiola (po lewej) Twitter / Ziad Fakhri / Na zdjęciu: Pep Guardiola (po lewej)
Pierwsze spotkanie półfinałowe Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City i Realem Madryt obfitowało w emocje. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 4:3. Bardzo mocno ten mecz przeżywał Pep Guardiola, który miał wiele uwag do formacji obronnej swojego zespołu.

Do sieci trafiła m.in. jego reakcja na straconą bramkę w 55. minucie. Wówczas Real złapał kontakt, trafiając do siatki na 3:2.

Guardioli chodziło o zachowanie Fernandinho. Brazylijczyk w łatwy sposób dał się oszukać swojemu rodakowi - Viniciusowi Jr. Hiszpański trener złapał się za głowę i uklęknął, bo podejrzewał już wtedy, że ta sytuacja może doprowadzić do utraty bramki. Tak rzeczywiście się stało, a gola trafił sam Vinicius.

Ostatecznie błąd Fernandinho nie sprawił, że Manchesterowi zwycięstwo wymknęło się z rąk. Brazylijczyk wszedł na boisko w pierwszej połowie za Johna Stonesa. Chwilę przed sytuacją z Viniciusem, zdołał asystować przy golu Phila Fodena.

Zobacz sytuację przy golu na 3:2 z perspektywy trybun: