Dół La Ligi jeszcze walczy. Trudna sytuacja dwóch zespołów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / David Aguilar / Na zdjęciu: radość piłkarzy Deportivo Alaves
PAP/EPA / David Aguilar / Na zdjęciu: radość piłkarzy Deportivo Alaves

To już końcówka sezonu La Ligi. W dole tabeli wciąż sporo niewiadomych. W sobotę punktowały dwa ostatnie zespoły, ale ich sytuacja w dalszym ciągu jest bardzo tudna.

Wciąż nie wiadomo jakie drużyny spadną po sezonie z La Ligi. Plasujące się w niebezpiecznej części tabeli drużyny ostatnio punktują.

W sobotę niespodziewanie po trzy punkty sięgnęło Deportivo Alaves, które 2:1 pokonało półfinalistę Ligi Mistrzów Villarreal. Do przerwy było 2:0, po zmianie stron faworyta stać było jedynie na złapanie kontaktu bramkowego.

Z punktem z Walencji wrócił inny zagrożony zespół. Levante długo przegrywało z gospodarzami, ale na dziewięć minut przed końcem do remisu 1:1 doprowadził Oscar Duarte. Dodajmy, że Valencia niemal przez godzinę grała w osłabieniu.

Deportivo Alaves - Villarreal CF 2:1 (2:0) 1:0 - Laguardia 4' 2:0 - Escalante 31' 2:1 - Chukwueze 47'

Valencia CF - Levante UD 1:1 (1:0)

1:0 - Duro 27' 1:1 - Duarte 81'

Athletic Bilbao - Atletico Madryt 2:0 (1:0) 1:0 - Hermoso (sam.) 8' 2:0 - I. Williams (k.) 55'