Płacheta żegna się z Premier League. Zespół Casha wrócił na zwycięską ścieżkę

Aston Villa przełamała się po pięciu meczach bez zwycięstwa i wygrała 2:0 z Norwich City. Zespół Przemysława Płachety oficjalnie spadł z Premier League. Z kolei Southampton Jana Bednarka niespodziewanie przegrało 1:2 Crystal Palace.

Rafał Szymański
Przemysław Płacheta Getty Images / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Danny Ings poprowadził Aston Villę do zwycięstwa nad Norwich City. W pierwszej połowie doświadczony napastnik miał swój udział przy trafieniu Olliego Watkinsa, a w trzeciej minucie doliczonego czasu sam wpisał się na listę strzelców. Drużyna Stevena Gerrarda przełamała złą passę i wygrała 2:0. 90 minut w barwach gospodarzy rozegrał Matty Cash. Przemysław Płacheta nie podniósł się z ławki rezerwowych Norwich. "Kanarki" straciły matematyczne szanse na utrzymanie w elicie.

Southampton FC niespodziewanie przegrało 1:2 z Crystal Palace. Oriol Romeu otworzył wynik i "Święci" prowadzili przez większą część gry. Po zmianie stron Eberechi Eze oraz Wilfried Zaha rozmontowali defensywę miejscowych. Jan Bednarek nie będzie miło wspominał sobotniego popołudnia. Polski obrońca zagrał w pełnym wymiarze czasowym i w 16. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Spotkanie z Wolverhampton Wanderers nie rozpoczęło się najlepiej dla Alexisa Mac Allistera. Argentyńczyk zmarnował "jedenastkę", lecz zrehabilitował się przed końcem pierwszej odsłony. W drugiej części gry po jednym golu dorzucili jeszcze Leandro Trossard i Yves Bissouma. Ten drugi zastępował kontuzjowanego Jakuba Modera.

W meczu drużyn walczących o utrzymanie Watford FC przegrał 1:2 z Burnley FC. Na początku rywalizacji James Tarkowski wbił piłkę do własnej bramki. W samej końcówce Jack Cork i Josh Brownhill zapewnili komplet punktów przyjezdnym. "The Clarets" oddalili się od strefy spadkowej Premier League.

Aston Villa - Norwich City 2:0 (1:0)
1:0 - Ollie Watkins 41'
2:0 - Danny Ings 90+3'

Southampton FC - Crystal Palace 1:2 (1:0)
1:0 - Oriol Romeu 9'
1:1 - Eberechi Eze 60'
1:2 - Wilfried Zaha 90+2'

Wolverhampton Wanderers - Brighton and Hove Albion 0:3 (0:1)
0:1 - Alexis Mac Allister 42'
0:2 - Leandro Trossard 70'
0:3 - Yves Bissouma 86'

Watford FC - Burnley FC 1:2 (1:0) 1:0 - James Tarkowski (s.) 8' 1:1 - Jack Cork 83' 1:2 - Josh Brownhill 86'