Polak zapewnił wygraną w 91. minucie

Patryk Klimala bohaterem New York Red Bulls! W starciu z Chicago Fire Polak wykorzystał dwie "jedenastki", a jego drużyna wygrała 2:1.

Krzysztof Kaczmarczyk
Patryk Klimala Twitter / oficjalny profil New Your Red Bulls / Patryk Klimala
Spotkanie rozgrywane na Soldier Field w Chicago lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w 14. minucie objęli prowadzenie po tym, jak rzut karny na gola zamienił Xherdan Shaqiri.

Na kolejne bramki trzeba było czekać do ostatniego kwadransa. W 75. minucie po raz pierwszy do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Patryk Klimala i pewnym strzałem doprowadził do remisu.

Po chwili Chicago Fire miało duży problem, bo w 80. minucie czerwoną kartkę zobaczył Jhon Duran, a chwilę później Rafael Czichos.

Na domiar złego w 91. New York Red Bulls dostało drugą "jedenastkę". Ponownie przy piłce zameldował się Klimala i ponownie pewnie pokonała bramkarza rywali zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Dzięki tej wygranej ekipa z Nowego Jorku jest na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej Major League Soccer. W dziewięciu rozegranych meczach Red Bulls odnieśli pięć triumfów, dwa razy zremisowali i tyle samo spotkań przegrali.

23-letni Klimala w tym sezonie zanotował trzy gole i trzy asysty.