Szczęsny z przeciętnymi ocenami. Juventus wykonał zadanie

Włoskie media oceniły Wojciecha Szczęsnego po zwycięstwie nad Venezią (2:1). Golkiper Juventusu nie miał zbyt wiele pracy w 35. kolejce Seria A.

Rafał Szymański
Wojciech Szczęsny Getty Images / Nicolò Campo/LightRocket / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
"Stara Dama" grała u siebie z ostatnią w tabeli Venezią. Strzelanie rozpoczął Leonardo Bonucci, który w niedzielę skończył 35 lat. Outsider wyrównał w drugiej części gry za sprawą Mattii Aramu. Napastnik mocnym strzałem z dystansu zaskoczył Wojciecha Szczęsnego, piłka była poza jego zasięgiem.

W końcówce Bonucci uratował Juventus FC. Solenizant wepchnął piłkę do siatki i ustalił wynik meczu na 2:1. Zgodnie z przewidywaniami, stoper został najwyżej oceniony spośród wszystkich zawodników.

Trudno mieć pretensje do Szczęsnego o zachowanie przy trafieniu Aramu. Serwis calciomercato.com przyznał mu notę wyjściową "6" (skala od "1" do "10"). "Zwykły dzień w biurze. Dobrze utrzymał piłkę po rzucie wolnym Aramu, nie mógł nic zrobić po uderzeniu zza pola karnego" - tak media podsumowały występ kadrowicza.

Dziennikarze eurosport.it również dali "szóstkę" reprezentantowi Polski. Z kolei portal sport.sky.it ocenił występ bramkarza na "6,5"

"W pierwszej połowie mógł tylko modlić się po strzale Henry'ego, piłka odbiła się od słupka. W drugiej połowie obronił groźnie uderzenie Aramu. Miał swój udział w ważnym zwycięstwie Juve" - dodał portal tuttomercatoweb.com ("6,5").

"Strzał Aramu nie był prosty. Dobra interwencja nie wystarczyła, by zachować czyste konto" - zaznaczyli dziennikarze Corriere Della Sera ("6,5").

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Szczęsny jest najlepszym bramkarzem w Serie A?