Pierwsza porażka lidera w 2022 roku. Grupa pościgowa zbliżyła się już na 3 punkty

Wszystko wskazuje na to, że do samego końca sezonu Ekstraligi czekają nas emocje w walce o tytuł mistrzowski. W 18. kolejce wicelider rozgrywek Górnik Łęczna pokonał w Łodzi lidera, TME SMS 3:2 i zmniejszył stratę do trzech punktów.

Krzysztof Sędzicki
radość piłkarek Górnika Łęczna Materiały prasowe / GKS Górnik Łęczna / Na zdjęciu: radość piłkarek Górnika Łęczna
Łodzianki w 2022 roku dotąd nie przegrały spotkania. Do 30 kwietnia miały na koncie osiem zwycięstw w ośmiu meczach - siedem w lidze i jedno w Pucharze Polski. Hitowe starcie z Górnikiem Łęczna zaczęło się dla nich źle, bo już po 12 minutach i bramkach Macleans Chinonyerem oraz Marcjanny Zawadzkiej to Górnik prowadził 2:0. Przed przerwą gole Anny Rędzi i Klaudii Jedlińskiej pozwoliły wprawdzie doprowadzić do wyrównania, lecz w końcówce to piłkarki z Łęcznej zdobyły gola na wagę wygranej. Jego autorką Jolanta Siwińska. Ekipa trenera Roberta Makarewicza zmniejszyła dzięki temu stratę do liderek do trzech punktów.

W walce o mistrzowski tytuł cały czas liczy się jego obrońca, czyli drużyna Czarnych Antrans Sosnowiec, która wygrała w Koninie z Medykiem Polomarketem 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Na liście strzelczyń znalazły się Lilana Kostowa, Martyna Wiankowska i Zofia Buszewska.

Dość pewnie na czwartej pozycji ulokował się GKS Katowice, który do trzeciej pozycji ma sześć punktów straty, a nad piątym AZS-em UJ Kraków już ma siedem oczek przewagi. To wszystko dzięki wyjazdowej wygranej katowiczanek  z Tarnovią 3:1, a także remisowi krakowianek w Szczecinie z Olimpią 2:2.

Trzy punkty w tej serii gier zgarnęły piłkarki AP Lotosu Gdańsk po wygranej we Wrocławiu ze Śląskiem 2:1. Ekipa z Trójmiasta przeskoczyła dzięki temu na siódmą pozycję w tabeli. Wyprzedza m.in. Sportis KKP Bydgoszcz, który - dość niespodziewanie - tylko zremisował bezbramkowo w Bielsku-Białej z Rekordem.