Legenda angielskiej piłki krytykuje Guardiolę. "To nie była pewna drużyna"

Manchester City zawiódł w rewanżu w Madrycie i nie zagra w finale Ligi Mistrzów. Kamyczek do ogródka Pepa Guardioli wrzucił Rio Ferdinand, który przy okazji mocno pochwalił Real Madryt.

Jakub Artych
Rio Ferdinand Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Rio Ferdinand
Real Madryt w niewiarygodnych okolicznościach wyrwał Manchesterowi City finał Ligi Mistrzów. W 89. minucie rewanżowego spotkania w Madrycie przegrywał 0:1 (a w dwumeczu 3:5), ale najpierw doprowadził do dogrywki (dwa gole Rodrygo), a w niej zdobył decydującą bramkę (rzut karny Karima Benzemy).

Porażka w Madrycie to wielki cios dla Pepa Guardioli, który w elitarnych rozgrywkach ma zawstydzającą statystykę. Jest uznawany za jednego z najlepszych trenerów na świecie, ale po raz ostatni zdobył Ligę Mistrzów w... 2009 roku (więcej TUTAJ). Od tego czasu sam Real Madryt wygrał elitarne rozgrywki aż cztery razy.

Guardiola jest krytykowany w angielskiej prasie. Pretensje o ustawienie zespołu ma Rio Ferdinand, legendarny stoper reprezentacji Anglii.

- Ten stadion pozbawił City życia. Widziałeś wagę historii, wielkość stadionu. Goście nigdy nie wyglądali, jakby mieli całkowitą kontrolę. To nie była przekonująca drużyna - skomentował Ferdinand na antenie BT Sport.

Ferdinand w samych superlatywach wypowiadał się natomiast o Realu Madryt. Królewscy przeszli bardzo długą drogę do finału. W fazie pucharowej musieli rywalizować z PSG, Chelsea FC, a teraz Manchesterem City.

- Nigdy nie można wątpić w jakość tego zespołu. Serce, pragnienie, charakter. Oni widzieli to już tyle razy. Ci zawodnicy patrzą na siebie i ufają sobie nawzajem.
Przede wszystkim przy tej publiczności. Ta publiczność dodała im skrzydeł - dodaje.

28 maja w finale Ligi Mistrzów Real zmierzy się z Liverpoolem FC. Mecz odbędzie się w Paryżu.

Hiszpańskie media o wielkim triumfie Realu. Dominuje jedno słowo!

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy zgadzasz się ze słowami Rio Ferdinanda?