Łukasz Skorupski stracił worek goli. Polak narobił kłopotu

Szalona konfrontacja z dwoma zwrotami akcji w Wenecji. Beniaminek odniósł przełomowe zwycięstwo 4:3 z Bologną FC dzięki strzałowi w doliczonym czasie. Łukasz Skorupski sprokurował wcześniej rzut karny.

piłkare Venezia FC PAP/EPA / ETTORE GRIFFONI / Na zdjęciu: piłkare Venezia FC
Bologna była niepokonana w sześciu wcześniejszych meczach i w tym pozytywnym dla siebie okresie potrafiła między innymi zwyciężyć z Interem oraz zremisować z Romą. Konfrontacja z najgorszą w lidze Venezią wydawała się dogodną okazją do przedłużenia passy. Beniaminek tylko przegrywał od 10 kolejek, przez co zaczęła go trzymać w elicie tylko matematyka.

Poprzedni mecz z Salernitaną wydawał się być ostatnią nadzieją dla Venezii. Porażka 1:2 sprawiła, że piłkarze z miasta gondoli tracili aż siedem punktów do bezpiecznej strefy w tabeli. Kolejna przegrana przekreślała możliwość opuszczenia strefy spadkowej przed końcem sezonu. Zespół Łukasza Skorupskiego nie zamierzał się tym jednak przejmować.

Gospodarze przystąpili do natarcia i objęli prowadzenie 2:0. Pierwsza bramka była banalna, ponieważ Thomas Henry przelobował Łukasza Skorupskiego bezpośrednio po wykopie bramkarza. Polak sprokurował także w pierwszej połowie rzut karny. Sofiane Kiyine nie pokonał pierwszym strzałem Skorupskiego, ale wykorzystał możliwość wykonania dobitki.

Bologna próbowała odpowiedzieć i w doliczonym czasie rozpoczęła pościg uderzeniem Riccardo Orsoliniego. Zbudowani swoim przyspieszeniem goście poszli za uderzeniem, a ich najskuteczniejszy zawodnik Marko Arnautović doprowadził do remisu 2:2 w 55. minucie. Apetyt Bologni pozostał niezaspokojony i uderzeniem Jerdy'ego Schoutena wyszła na prowadzenie 3:2 po ambitnym pościgu.

Nie był to jednak ostatni zwrot akcji w Wenecji. Rozdrażnieni gospodarze poderwali się raz jeszcze do natarcia i zapewnili sobie przełomowe zwycięstwo 4:3. Mattia Aramu strzelił na 3:3 z rzutu karnego, a rozstrzygające trafienie zmiennika Dennisa Johnsena było już w doliczonym czasie.

4:3 - Dennis Johnsen 90'

W 19. minucie Sofiane Kiyine (Venezia) nie wykorzystał rzutu karnego. Łukasz Skorupski obronił.

Venezia: Niki Maenpaa - Michael Svoboda, Mattia Caldara, Pietro Ceccaroni, Ales Mateju - Domen Crnigoj (80' David Okereke), Antonio Vacca (56' Luca Fiordilino), Ridgeciano Haps (63' Dennis Johnsen), Michael Cuisance (80' Dor Peretz), Sofian Kiyine (56' Mattia Aramu) - Thomas Henry

Bologna: Łukasz Skorupski - Adama Soumaoro, Gary Medel, Arthur Theate (36' Riccardo Orsolini), Lorenzo De Silvestri - Mattias Svanberg (46' Nicolas Dominguez), Jerdy Schouten - Roberto Soriano (69' Emanuel Vignato) Aaron Hickey, Musa Barrow (69' Nicola Sansone) Marko Arnautović

Żółte kartki: Kiyine, Mateju (Venezia) oraz Skorupski, Hickey, Medel, Dominguez (Bologna)

Sędzia: Livio Marinelli