Mistrzowie Francji gubią punkty. Trzeci z rzędu remis PSG

Piłkarze Paris Saint-Germain obniżyli loty w końcówce sezonu. Zespół Mauricio Pochettino nie gra już o nic w Ligue 1 i w 36. kolejce zremisował 2:2 z ES Troyes AC.

Rafał Szymański
 Kylian Mbappe w akcji PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Kylian Mbappe w akcji
Drużyna z Parc des Princes szybko zaznaczyła swoją przewagę. W szóstej minucie Jessy Moulin efektownie interweniował po strzale z dystansu Angela Di Marii, ale zawodnicy Mauricio Pochettino szybko odzyskali piłkę.

Bramkarz ES Troyes AC był już bezradny kilkadziesiąt sekund później. Ponownie w roli głównej wystąpił Di Maria, który właściwie trafił piłką Marquinhosa. Kapitan PSG był zaskoczony, jednak gol został zapisany na jego konto.

Gospodarze byli skuteczniejsi pod bramką. Kylian Mbappe próbował zaznaczyć swoją obecność na murawie i został sfaulowany w obrębie pola karnego. Neymar wymierzył sprawiedliwość, Moulin był zupełnie zdezorientowany i nawet nie ruszył się z miejsca.

W 30. minucie podopieczni Bruno Irlesa złapali kontakt. Błąd Nuno Mendesa był katastrofalny w skutkach. Lewy obrońca idealnie obsłużył Ike Ugbo, młody napastnik mocnym uderzeniem pokonał Keylora Navasa.

Na początku drugiej części gry Renaud Ripart upadł na murawę po wejściu Presnela Kimpembe, Jerome Brisard znowu wskazał na wapno. Florian Tardieu podszedł do piłki i popisał się efektowną podcinką w stylu Panenki.

Arbiter podjął kontrowersyjną decyzję w 57. minucie. Neymar znalazł drogę do siatki, lecz Brisard uznał, że wcześniej Mbappe sfaulował Palmera-Browna. Gol został anulowany. W doliczonym czasie Lionel Messi obił jeszcze poprzeczkę.

To było wyrównane spotkanie, drużyny musiały zadowolić się remisem 2:2. Do końca sezonu Paris Saint-Germain pozostanie liderem tabeli Ligue 1, natomiast ES Troyes AC znajduje się obecnie na 15. miejscu w stawce.

Paris Saint-Germain - ES Troyes AC 2:2 (2:1)
1:0 - Marquinhos 6'
2:0 - Neymar (k.) 25'
2:1 - Ike Ugbo 30'
2:2 - Florian Tardieu (k.) 49'

PSG: Keylor Navas - Achraf Hakimi, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Nuno Mendes, Danilo (78' Idrissa Gueye), Marco Verratti (78' Georginio Wijnaldum), Angel Di Maria (89' Ismael Gharbi), Lionel Messi, Neymar, Kylian Mbappe.

Troyes: Jessy Moulin - Giulian Biancone, Erik Palmer-Brown, Abdu Conte, Issa Kabore, Florian Tardieu, Rominigue Kouame (89' Tristan Dingome), Yasser Larouci (77' Yoann Salmier), Xavier Chavalerin, Renaud Ripart, Ike Ugbo (77' Mama Balde).

Żółte kartki: Neymar (PSG) - Ripart, Kouame (Troyes).