"Dużo mu jeszcze brakuje". Włosi krytykują Zalewskiego

Chwalony w ostatnich tygodniach Nicola Zalewski, tym razem zebrał negatywne opinie od włoskich mediów. Mowa oczywiście o jego występie z Fiorentiną. Dziennikarze zwrócili uwagę głównie na jego grę w obronie.

Dawid Franek
Nicola Zalewski Getty Images / Na zdjęciu: Nicola Zalewski
Nicola Zalewski od drugiej połowy lutego regularnie występuje w podstawowym składzie AS Roma. Jose Mourinho ustawia 20-latka na lewym wahadle. W ostatnich tygodniach Polak był chwalony przez kibiców i media za swoją grę. W spotkaniu z Fiorentiną jednak nie ustrzegł się błędów, co zostało natychmiast wypunktowane.

Dziennikarze słynnego dziennika "La Gazetta dello Sport" podkreślają, że Zalewski musi się jeszcze wiele nauczyć, jeśli chodzi o grę obronną.

"Dzieciak nie boi się pracy i robi wiele dobrego. Zwłaszcza w grze ofensywnej. W obronie za to dużo mu jeszcze brakuje. Był współwinnym przy utracie obu bramek" - napisano.

Na boisku w poniedziałkowym pojedynku pojawił się także Krzysztof Piątek. Napastnik Fiorentiny spędził na placu gry jednak tylko 15 minut. "Szukał wolnych stref i starał się znaleźć szansę do strzelenia gola. Oddał strzał z woleja, ale niestety dla niego piłka poleciała bardzo wysoko" - czytamy.

Włoskie media nie ukrywają, że postawa Nicoli Zalewskiego miała olbrzymi wpływ na wynik meczu. Roma przegrała z Fiorentiną 2:0. Efektem tego jest sytuacja w tabeli. Po poniedziałkowym spotkaniu Fiorentina zrównała się punktami ze stołecznym zespołem. 59 punktów ma na swoim koncie także Atalanta Bergamo.

Ostra krytyka Guardioli. "Tak buduje drużynę, by kontrolować wszystkich"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)