Barcelona wypunktowała Celtę. Chwila grozy w 2. połowie

Cztery gole padły we wtorkowy wieczór na Camp Nou. Barcelona zmierza po wicemistrzostwo Hiszpanii i uczyniła ku niemu kolejny krok pokonując Celtę Vigo 3:1. W 2. połowie na boisko padł Ronald Araujo.

Michał Piegza
Ronald Araujo opuścił boisko w karetce PAP/EPA / ALEJANDRO GARCIA / Na zdjęciu: Ronald Araujo opuścił boisko w karetce
Barcelona jest coraz bliżej wicemistrzostwa Hiszpanii. Jednak drużyna Xaviego do realizacji celu potrzebuje jeszcze kilku punktów. Celta Vigo może już myśleć o kolejnym sezonie.

Lepiej w spotkanie weszli goście, jednak poważniej gospodarzom nie zagrozili. Barcelona była bardzo konkretna. W 30. minucie prawą stroną ruszył Ousmane Dembele, z pola karnego zagrał na dwunasty metr, skąd płasko uderzył Memphis Depay. Bramkarz odbił piłkę, ale ta wtoczyła się do siatki.

Jedenaście minut później druga groźniejsza akcja gospodarzy i drugi gol. Po dograniu z lewej strony, źle zagrał Nestor Araujo, który wyłożył piłkę Pierre-Emerickowi Aubameyangowi. Gabończyk strzałem z pola karnego zdobył bramkę.

Trzy minuty po przerwie ten sam zawodnik zdobył kolejnego gola. Tym razem wykończył dogranie, najlepszego na boisku, Dembele. Na to trafienie błyskawicznie odpowiedziała Celta. Marc-Andre ter Stegen we własnym polu karnym zagrał do rywala. Thiago Galhardo natychmiast podał do Iago Aspasa, a ten napoczął gospodarzy.

Chwilę później Celta mogła złapać kontakt, zabrakło niewiele. W 58. minucie z boiska za faul taktyczny wyleciał Jeison Murillo i niemal pewne było, że gościom o punkty na Camp Nou będzie ciężko.

W 63. minucie wszyscy na stadionie na moment zamarli. Ronald Araujo zderzył się głową z Gavim, przeszedł kilka metrów i padł na murawę. Na boisku pojawiła się karetka, medycy mieli problemy z noszami. W końcu obrońca z podejrzeniem wstrząsu mózgu pojechał do szpitala w specjalnym kołnierzu usztywniającym.

Na boisku jego koledzy grając w przewadze mogli sami sobie zaszkodzić. Pomylił się Eric Garcia, jednak rywale wychodząc dwójką na ter Stegena nie byli w stanie nawet oddać strzału.

Barcelona dowiozła dwubramkowe prowadzenie do końca i uczyniła kolejny krok do wicemistrzostwa Hiszpanii.

FC Barcelona - Celta Vigo 3:1 (2:0)
1:0 - Memphis Depay 30'
2:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 41'
3:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 48'
3:1 - Iago Aspas 50'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Dani Alves (89' Oscar Mingueza), Ronald Araujo (68' Clement Lenglet), Eric Garcia, Jordi Alba - Gavi, Frenkie de Jong, Memphis Depay (64' Ansu Fati) - Ousmane Dembele, Pierre-Emerick Aubameyang (84' Luuk de Jong), Ferran Torres (46' Riqui Puiq).

Celta Vigo: Matias Dituro - Kevin Vazquez (46' Jeison Murillo), Joseph Aidoo, Nestor Araujo, Javier Galan - Fran Beltran (90' Gabri Veiga) - Brais Mendez, Denis Suarez (90' Jose Fontan), Franco Cervi (90+7' Augusto Solari) - Thiago Galhardo (60' Renato Tapia) - Iago Aspas.

Żółte kartki: Garcia. F. de Jong, Alba (Barcelona).

Czerwona kartka: Murillo (Celta Vigo) /58, faul taktyczny/.