W Kosowie piszą o meczu z Legią. "Gigant"

Legia Warszawa przed własnymi trybunami wygrała 2:0 z Dritą Gnjilane w meczu IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Media z Kosowa poświęcają wiele uwagi temu spotkaniu. Portal nacionale.com z dużym respektem pisze o polskiej drużynie.

Adrian Hulbój
okladka koha.net

koha.net: Zadecydowała szybka czerwona kartka

W pierwszej połowie Legia Warszawa miała duże problemy ze stwarzaniem sobie okazji pod bramką rywali. Od 30. minuty Drita Gnjilane grała w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Hasan Gomda.

"Wojskowi" lepiej pokazali się po przerwie. Wynik meczu otworzył w 56. minucie Blaz Kramer. W 83. minucie drugą bramkę dołożył Marc Gual. Zdaniem kosowskiego serwisu koha.net o rezultacie spotkania zdecydowała czerwona kartka dla Gomdy.

"Dricie nie udało się uniknąć porażki w pierwszym meczu play-offów Ligi Konferencji Europy. Przez godzinę grała z jednym zawodnikiem mniej na boisku i to zadecydowało o różnicy w pojedynku, który odbył się w Warszawie z Legią. Polska drużyna wygrała 2:0 i zrobiła krok w kierunku awansu do fazy grupowej" - czytamy.