Media o meczu Polska - Dania: Gang Olsena utopiony w Bałtyku

Pierwsze od 36 lat zwycięstwo Polski z Danią (3:2) odbiło się szerokim echem w mediach nad Wisłą i w kraju naszego środowego rywala. Zapraszamy na przegląd prasy polskiej i duńskiej po tym spotkaniu.

Maciej Kmita
onet.pl

Onet.pl: Sprawdzian generalny przed spotkaniem eliminacji MŚ z Czarnogórą został zaliczony, choć po pierwszej połowie wydawało się, że ocena będzie najwyżej mierna

Goście w drugiej połowie nie potrafili zepchnąć Polaków do obrony i ostatnie minuty meczu upłynęły w sennej atmosferze. Duńczycy mają po środowym teście więcej powodów do zmartwień. Przypomnijmy, że w eliminacjach MŚ wiedzie im się gorzej niż Polsce. W sześciu meczach zdobyli sześć punktów.

[photo=136028]interia.pl[/photo]Interia.pl: Mimo świetnego otwarcia meczu kiepska pierwsza połowa i o niebo lepsza druga - w ten sposób reprezentacja Polski pokonała w Gdańsku Danię 3-2 w meczu towarzyskim.

Było to pierwsze zwycięstwo "Biało-czerwonych" nad Duńczykami w oficjalnym meczu, od 4-1 w Chorzowie z września 1977 r.

Spora zasługa w tym sukcesie kapitana Jakuba Błaszczykowskiego, który wypracował dwie bramki i Waldemara Soboty, a także młodego playmakera Udinese Piotra Zielińskiego, którego trafienie dało nam tak długo wyczekiwane zwycięstwo.
Jeszcze niedawno był skazywany na piłkarski niebyt przez Feliksa Magatha, a teraz 35 tys. ludzi skandowało jego nazwisko na jednym z najpiękniejszych stadionów w Europie. Mateusz Klich z przytupem wrócił do kadry.

Polska - Dania: oceny SportoweFakty.pl