Już rozglądają się za nowymi klubami. Polacy mogą zmienić otoczenie

Większość z nich ma już swoje lata, niektórzy muszą się odbić od dna. 30 czerwca cały zastęp Polaków stanie się wolnymi zawodnikami. Za nowymi klubami powoli mogą rozglądać się Maciej Rybus, Łukasz Fabiański czy Przemysław Tytoń.

Rafał Szymański
Rafał Szymański

Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa)

Po wybuchu wojny czterech polskich piłkarzy stanęło przed trudnym wyborem. Jedynie Grzegorz Krychowiak postawił sprawę na ostrzu noża i zamienił FK Krasnodar na AEK Ateny. Sytuacja Macieja Rybusa jest dużo bardziej skomplikowana, przecież żona kadrowicza jest Rosjanką. Lewy obrońca co najmniej do końca sezonu będzie występował w Premier Lidze, wówczas wygaśnie jego umowa.

Co dalej z Rybusem? Przede wszystkim doświadczony zawodnik będzie chciał podjąć decyzję najlepszą dla swojej rodziny, jednak najpewniej nie przedłuży kontraktu z Lokomotiwem Moskwa, z którym jest związany od początku rozgrywek 2017/18. Do niedawna 66-krotny reprezentant Polski był łączony z austriackimi, niemieckimi oraz tureckimi drużynami.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • Husarzyk Zgłoś komentarz
    Na pewno dojdzie do zmian. Łukasz na pewno zostanie w West Hamie. Było do przewidzenia, że latem Maciej będzie szukał nowego klubu, by uwolnić się z Moskwy i z Lokomotiwu. Pożyjemy
    Czytaj całość
    zobaczymy