FC Barcelona
50' Ansu Fati 56' Luis Suarez
Espanyol Barcelona
45' Raul de Tomas 53' Pol Lozano 90+4' David Lopez
1:0

Koniec. Barcelona wygrała 1:0 i do Realu Madryt obecnie traci punkt. Espanyolu już nic nie uratuje przed spadkiem.

Po dośrodkowaniu Espinoza uderzał głową, ale piłka poszybowała tuż ponad bramką.

Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał David Lopez.

Barcelona broni się, rywale szukają punktu w derbach.

FC Barcelona. Schodzi: Ivan Rakitić. Wchodzi: Roland Araujo.

Uderzał Darder, piłka trafiła w obrońcę i wyszła na rzut rożny.

Sędzia doliczył 5 minut.

De Tomas huknął z dystansu, Marc-Andre ter Stegen sparował piłkę na rzut rożny.

Orlikowe granie otłuszczonych czterdziestolaktów? Nie, to końcówka meczu La Liga. Niewiele się dzieje.

Do uderzenia doszedł Raul de Tomas, piłkę pewnie złapał Marc-Andre ter Stegen.

Espanyol Barcelona. Schodzi: Marc Roca. Wchodzi: Lei Wu.

Mocna wrzutka w pole karne Barcelony, nikt jednak piłki nie przejął.

Niewiele ponad dziesięć minut do końca. Prowadzenie Barcelony, ale rywale nie zamierzają godzić się z wynikiem i swojej szansy jeszcze szukają.

Sędziemy zachciało się pić. Mamy krótką przerwę.

Po rzucie rożnym dla Espanyolu zamieszanie pod bramką Barcelony, ale gospodarzom udało się wybronić.

Espanyol Barcelona. Schodzi: Adri Embarba. Wchodzi: Víctor Campuzano.

Dogranie do Messiego, ten uderzył z woleja. Bramkarz świetnie interweniował, po chwili wpadl na słupek.

Espanyol Barcelona. Schodzi: Fernando Calero. Wchodzi: Sergi Darder.

Gospodarze bardzo wolno rozgrywają piłkę. Oni swoje już zrobili, Espanyol jak na razie bezsilni.

Barcelona prowadzi, ma mecz pod kontrolą. Rywale nie potrafią znaleźć sposobu na zaskoczenie gospodarzy.

Gol! Strzelił Luis Suarez. Alba do Griezmanna, ten wycofał do Messiego. Strzał został zablokowany, ale piłka trafiła pod nogi Suareza, a ten z kilku metrów pewnie trafił do bramki. 1:0!

Do uderzenia głową doszedł Antoine Griezmann, strzał był jednak bardzo anemiczny.

Czerwoną kartkę otrzymał Pol Lozano. Zmiana decyzji. Gramy po dziesięciu!

Sędzia biegnie do monitora. Kolejne "czerwo"? Gerard Pique jest opatrywany.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Pol Lozano.

Reasumując: przez niemal całą 2. połowę Barcelona będzie grała w osłabieniu.

Czerwoną kartkę otrzymał Ansu Fati. Zmiana decyzji! Fati wyleciał z boiska.

Po wejściu Fatiego problemy ma Calero. Młody zawodnik Barcelony otrzymał żółtą kartkę, a mógł wylecieć z boiska.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ansu Fati.

Próba wyjścia gości, pilka jednak odskoczyła Embarbie. Od bramki gospodarze.

Sędzia rozpoczął 2. połowę!

FC Barcelona. Schodzi: Nelson Semedo. Wchodzi: Ansu Fati.

Przerwa. Bez goli, ale więcej klarownych okazji mieli goście. Barcelona na razie bardzo przeciętnie.

Żółtą kartkę otrzymał Raul de Tomas.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Kontra Espanyolu, najpierw po dograniu Clement Lenglet omal nie pokonał własnego bramkarza. Marc-Andre ter Stegen nogą odbił piłkę, po chwili w zewnętrzną część słupka uderzył Didac Vila Rossello!

Zamieszanie pod bramką gospodarzy. Marc-Andre ter Stegen obronił uderzenie, wcześniej jednak był gwizdek sędziego. Faul w ataku.

Sprzed pola karnego dogrywał Messi, ale do nikogo. Od bramki goście.

Przerwa na spożycie. Wody i innych napojów.

Dwa dogrania piłkarzy Barcelony z pola karnego. Za każdym razem piłka była blokowana.

Rakitić dogrywał niemal z linii końcowej, piłkę wybił obrońca.

Gra cały czas toczy się głównie na połowie gości. Barcelona jeszcze bez klarownej okazji na gola.

Suarez miał przed sobą już tylko bramkarza. Snajper naciskany przez obrońców chciał uderzyć ponad golkiperem, ale ostatecznie dobrze interweniował defensor.

Mało się dzieje w początkowej fazie spotkania. Barcelona przeważa, ale gra dość wolno. To odpowiada rywalom.

Lionel Messi uderzył z rzutu wolnego z ok. 25 metrów. Piłka poszybowała metr ponad poprzeczką.

Embarba zagrywał z rzutu wolnego, nikt jednak do piłki ne doszedł.

Akcja Messiego, który po rajdzie dogrywał piłkę w pole karne. Nikt do niej jednak nie doszedł.

Drugi wypadł Espanyolu, sprzed pola karnego uderzał Roca, trafił jednak w nogę obrońcy.

Miejscowi cały czas spokojnie, cierpliwie. Póki co bez okazji, wszak to Espanyol powinien prowadzić.

Zagranie z własnej połowy do Embarby, ten uciekł obronie i w sytuacji sam na sam z dość trudnej pozycji dał wykazać się bramkarzowi. Marc-Andre ter Stegen nogą odbił uderzenie!

Suarez doszedł z piłką do linii końcowej i wycofał do partnera. Futbolówkę przejęli rywale, a sędzia przerwał grę. Podający wcześniej spalił.

Espanyol chciał wyprowadzić kontrę. Goście wywalczyli aut na wysokości pola karnego i z faktu są bardzo zadowoleni.

Spokojni, pewni siebie gospodarze. Cały czas przeważa FC Barcelona, rywal zamurował się.

Od pierwszego gwizdka pana sędziego Barcelona na połowie Espanyolu. Gospodarze szybko chcą pozbawić rywala złudzeń.

Gramy!

Mecz poprowadzi Jose Munuera.

Kto wygra mecz?

Real swój mecz gra w czwartek. Barcelona wygrywając spotkaniez z niemal pewnym spadky Espanyolem może zbliżyć się do Królewskich na punkt.