1
1
1
90+3'

Brayan Vera strzelił niedokładnie i tak oto ucieka gospodarzom czas na zapunktowanie w tym maratońskim starciu. Pierwsza połowa przedłużona o ponad trzy minuty, a druga część już o siedem.

Na pograniczu strefy spadkowej doszło do kluczowego pojedynku. Oczywiście jeszcze nie decydującego o utrzymaniu, ale komplet punktów gwarantował lepszemu zespołowi awans w tabeli. Przed pierwszym gwizdkiem zamykająca bezpieczny rejon w tabeli UC Sampdoria miała "oczko" przewagi nad US Lecce.Beniaminek przegrał cztery poprzednie mecze, natomiast Sampdoria przystąpiła do pojedynku na Stadio via del Mare po trzech porażkach z rzędu. W środę minimum jeden klub musiał zapunktować po raz pierwszy po restarcie ligi i piłkarze obu byli przekonani, że przełamią się właśnie oni. Na swoim postawiła jednak tylko Sampa.Fabio Quagliarella jeszcze nie wrócił do podstawowego składu Sampdorii. Włoch powoli żegna się z koroną króla strzelców wywalczoną w poprzednim sezonie. Na dodatek z powodu kontuzji nie może pomagać drużynie w walce o utrzymanie. Quagliarella ma grać ponownie w końcówce sezonu.Pod nieobecność Quagliarelli zagrali na desancie Federico Bonazzoli i Gaston Ramirez. Ten drugi był najważniejszą postacią pierwszej połowy spotkania. W 40. minucie Urus strzelił na 1:0 z rzutu karnego, który sam wywalczył. Miał szczęście, ponieważ zanim piłka znalazła się za linią bramkową, odbiła się jeszcze od bramkarza Gabriela oraz poprzeczki. W takich okolicznościach Sampdoria zdobyła cenną zaliczkę.Również pozostałe gole zostały zdobyte strzałami z rzutów karnych. W 50. minucie US Lecce doprowadziło do remisu. Marco Mancosu wykonał jedenastkę spokojniej niż Gaston Ramirez i wykorzystał szansę po faulu Mortena Thorsbego na Riccardo Saponarze. W 75. minucie Gaston Ramirez zabrał się za wykonanie rzutu karnego po faulu Nehuena Paza na Fabio Depaolim i rozstrzygnął mecz strzałem na 2:1 dla Sampdorii.W podstawowym składzie gości był Bartosz Bereszyński i w środę przekroczył 1800 minut spędzonych na boiskach w tym sezonie Serie A. Karol Linetty nie wystąpił z powodu kontuzji.US Lecce - UC Sampdoria 1:2 (0:1)0:1 - Gaston Ramirez (k.) 40'1:1 - Marco Mancosu (k.) 50'1:2 - Gaston Ramirez (k.) 75'Składy:Lecce: Gabriel - Andrea Rispoli, Giulio Donati, Biagio Meccariello (46' Khouma Babacar), Nehuen Paz, Marco Calderoni (88' Brayan Vera) - Antonin Barak, Panagiotis Tachtsidis (46' Jacopo Petriccione), Marco Mancosu - Filippo Falco (68' Diego Farias), Riccardo Saponara (81' Jewhen Szachow)Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Maya Yoshida, Omar Colley, Tommaso Augello (76' Nicola Murru) - Fabio Depaoli, Morten Thorsby, Albin Ekdal (76' Ronaldo Vieira), Jakub Jankto (84' Mehdi Leris) - Gaston Ramirez - Federico Bonazzoli (46' Manolo Gabbiadini)Żółte kartki: Paz, Mancosu (Lecce) oraz Augello, Bereszyński) (Sampdoria)Sędzia: Gianluca Rocchi

Czytaj także: Właściciel Sampdorii: Mieliśmy ponad 15 zakażonych koronawirusemCzytaj także: Arkadiusz Milik mocno komplementowany. "Jest lepszy niż Ciro Immobile"

0:1 - Gaston Ramirez (k.) 40'1:1 - Marco Mancosu (k.) 50'1:2 - Gaston Ramirez (k.) 75'Składy:Lecce: Gabriel - Andrea Rispoli, Giulio Donati, Biagio Meccariello (46' Khouma Babacar), Nehuen Paz, Marco Calderoni (88' Brayan Vera) - Antonin Barak, Panagiotis Tachtsidis (46' Jacopo Petriccione), Marco Mancosu - Filippo Falco (68' Diego Farias), Riccardo Saponara (81' Jewhen Szachow)Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Maya Yoshida, Omar Colley, Tommaso Augello (76' Nicola Murru) - Fabio Depaoli, Morten Thorsby, Albin Ekdal (76' Ronaldo Vieira), Jakub Jankto (84' Mehdi Leris) - Gaston Ramirez - Federico Bonazzoli (46' Manolo Gabbiadini)Żółte kartki: Paz, Mancosu (Lecce) oraz Augello, Bereszyński) (Sampdoria)Sędzia: Gianluca Rocchi

1
1
1
1
1
90'

Doliczone siedem minut.

1
1
1
1
1
90'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Bereszyński za przewinienie taktyczne.

1
1
1
1
1
88'

US Lecce. Schodzi: Marco Calderoni. Wchodzi: Brayan Vera.

1
87'

Szansa na wyrównanie Antonina Baraka. Niezła pozycja, ale zdecydowanie gorsze uderzenie i Emil Audero nie miał problemu z powstrzymaniem szybującej w lustro bramki futbolówki.

1
1
1
1
1
84'

Sampdoria Genua. Schodzi: Jakub Jankto. Wchodzi: Mehdi Leris.

Mehdi Leris #26
1
2
1
1
1
81'
80'

US Lecce musi postarać się ponownie o wyrównanie. Na razie beniaminkowi udało się wywalczyć wyłącznie korner, ponieważ uderzenie z dystansu zostało zablokowane.

1
1
1
1
1
78'

Sampdoria ponownie bliżej zwycięstwa. Pozostało kilkanaście minut!

1
1
1
1
1
77'

Żółtą kartkę otrzymał Morten Thorsby za faul.

Sampdoria Genua
1
1
1
1
1
76'

Sampdoria Genua. Schodzi: Tommaso Augello. Wchodzi: Nicola Murru.

Tommaso Augello #3
1
1
1
1
1
76'

Sampdoria Genua. Schodzi: Albin Ekdal. Wchodzi: Ronaldo Vieira.

Ronaldo Vieira #4
1
1
1
1
1
75'

Gol! Strzelił Gaston Ramirez.

Urus ponownie odrobinę sprytniejszy od Gabriela. Gaston Ramirez strzelił mocno w prawą stronę i nie pozwolił bramkarzowi przeciwnika na interwencję. Futbolówka przeleciała niemal po palcach golkipera do siatki i UC Sampdoria ponownie jest na prowadzeniu. Pozostało mało czasu na reakcję US Lecce.

5
2
2
2
2
73'

Rzut karny dla UC Sampdorii za przewinienie Nehuena Paza na Fabio Depaolim. Teraz strzelają Blucerchiati.

1
1
1
1
1
71'

Piłkarze dostali minutkę na napicie się.

1
1
1
1
1
70'

Był w drugiej połowie ciekawy fragment spotkania z atakami z obu stron. Piłkarze jednak ponownie zaciągnęli hamulec i postanowili dwa razy zastanowić się czy remis nie jest jednak godnym uszanowania rezultatem.

1
1
1
1
1
68'

US Lecce. Schodzi: Filippo Falco. Wchodzi: Diego Farias.

Filippo Falco #10
1
1
1
1
1
67'

Żółtą kartkę otrzymał Marco Mancosu za powstrzymanie faulem szarży Gastona Ramireza.

1
65'

Bartosz Bereszyński zgubił futbolówkę na prawej stronie boiska. Wydawało się, że wykona niezłe dośrodkowanie w kierunku Manolo Gabbiadiniego, ale popełnił pomyłkę techniczną.

1
1
1
1
1
63'

Coraz większe zdenerwowanie po obu stronach boiska. Fabio Liverani rozstawił swoich podopiecznych, a ci poradzili sobie jakoś z dośrodkowaniem Sampdorii z rzutu rożnego. Futbolówka zatańczyła blisko ręki broniącego Khoumy Babacara, ale nie ma kolejnego rzutu karnego.

1
1
1
1
58'

Żółtą kartkę otrzymał Tommaso Augello za przewinienie taktyczne.

1
1
1
57'

Morten Thorsby starał się zrehabilitować za sprokurowanie rzutu karnego. Piłkarz rodem ze Skandynawii strzelił głową po dośrodkowaniu Bartosza Bereszyńskiego.

1
1
1
56'

Ciekawie, coraz ciekawiej. Khouma Babacar strzelał na bramkę UC Sampdorii, jednak nie przymierzył tak dobrze jak sobie zamarzył. Po chwili odpowiedź podopiecznych Claudio Ranierego i Manolo Gabbiadini zatrudnił Gabriela.

1
1
54'

Konfrontacja nabiera rumieńców, ponieważ piłkarze obu drużyn nie są usatysfakcjonowani kompromisowym wynikiem. Przed momentem US Lecce mogło pójść za ciosem i już odwrócić rezultat. Filippo Falco strzelił płasko z dystansu. Musiał to bronić Emil Audero.

1
1
50'

Gol! Strzelił Marco Mancosu.

Na razie jedenastki w tym meczu są wykorzystywane. 1:1 po uderzeniu Marco Mancosu. Gracz US Lecce strzelił znacznie spokojniej oraz pewniej niż przed przerwą Gaston Ramirez. Emil Audero nawet nie pozorował, że jest w stanie zatrzymać futbolówkę.

US Lecce
2
1
1
48'

Rzut karny dla US Lecce za faul Mortena Thorsbego na Riccardo Saponarze. Tym samym gospodarze przygotowują się do wyrównania z jedenastki.

1
1
46'

Panowie zabrali się ponownie do rywalizacji. W przeciwnym razie mogliby nie wyrobić się do północy. Po serii zmian piłka w grze.