Zakończony
US Sassuolo
90+3'

Gol! Strzelił Allan. Asystował mu Dries Mertens.

Precyzyjne uderzenie Allana z okolic linii pola karnego. Andrea Consigli musi sięgnąć po futbolówkę do siatki. SSC Napoli jest na prowadzeniu 2:0 i ma komplet punktów w kieszeni. W drugim meczu z rzędu na Stadio San Paolo gol Azzurrich w doliczonym czasie.

9
5
1
2
90+2'

Dodatkowe minuty w tej konfrontacji. US Sassuolo zmęczone, ale do końca próbuje przedrzeć się w pobliże bramki Davida Ospiny. Szansę na strzelenie drugiego gola dla Napoli miał Lorenzo Insigne, ale nie bryluje pod względem skuteczności.

2
1
1
90'

Doliczone sześć minut.

1
2
88'

US Sassuolo. Schodzi: Rogeiro. Wchodzi: Giacomo Manzari.

2
87'

Matteo Politano obudził neapolitańczyków. Piłka po strzale byłego skrzydłowego Interu Mediolan wylądowała na słupku. Przebojowy rajd Włocha mógł rozstrzygnąć na sto procent pojedynek.

2
2
85'

US Sassuolo prezentuje się lepiej od przeciwnika mniej więcej od 30. minuty spotkania. Azzurrim nie wystarczyło energii na więcej niż dwa kwadranse imponującego futbolu, a końcówka pojedynku zapowiada się dla nich trudno.

1
1
1
83'
83'

US Sassuolo. Schodzi: Manuel Locatelli. Wchodzi: Georgios Kyriakopoulos.

Georgios Kyriakopoulos #77
1
1
3
1
82'

Gennaro Gattuso wykorzystał komplet zmian. Napoli musi przetrwać jeszcze kilka minut, żeby odnieść szczęśliwe zwycięstwo. Niebawem zaprezentuje się w roli dublera Lukas Haraslin.

1
2
80'

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Allan.

79'
75'

Pozostał kwadrans do końca podstawowego czasu. Napoli odrobinę ostudziło zapał przeciwnika, co oczywiście nie oznacza, że US Sassuolo zrezygnuje z poprawienia wyniku.

6
2
1
3
1
74'

Żółtą kartkę otrzymał Marlon Santos za faul na Piotrze Zielińskim.

US Sassuolo
1
1
2
2
1
73'

US Sassuolo. Schodzi: Hamed Junior Traore. Wchodzi: Giacomo Raspadori.

1
71'

Przerwa na napoje.

1
69'

Żółtą kartkę otrzymał Dries Mertens za faul na Hamedzie Juniorze Traore.

68'

Żółtą kartkę otrzymał Filip Djuricić za faul na Matteo Politano.

1
67'
67'
66'

Elseid Hysaj dośrodkował w kierunku Arkadiusza Milika, któremu nie udało się przymierzyć do bramki US Sassuolo. Nie będzie w tym spotkaniu gola byłego napastnika Ajaksu Amsterdam.

3
3
1
2
1
64'

Piotr Zieliński uruchomił podaniem Arkadiusza Milika, którego uderzenie z kilkunastu metrów zostało poskromione przez Andreę Consigliego. Musi budzić się Napoli, ponieważ piąte, a może szóste trafienie US Sassuolo może już nie być anulowane.

1
1
61'

Czwarte uderzenie do bramki Napoli i po raz czwarty nie ma gola z powodu spalonego. Domenico Berardi przymierzył po podaniu Francesco Caputo, tyle że ten wcześniej był pół metra za obrońcami Azzurrich.

1
5
3
2
1
58'

Przerwa spowodowana urazem Kostasa Manolasa.

2
57'

Strata zespołu z Reggio Emilia w pobliżu pola karnego ustępującego wicemistrza Włoch. Akcja Napoli została podsumowane zablokowanym strzałem Fabiana Ruiza z dystansu. Hiszpan powinien raczej poszukać podania niż nieprzygotowanego uderzenia.

1
1
2
1
2
54'

Francesco Caputo uruchomił podaniem Domenico Berardiego, a lider US Sassuolo oddał uderzenie z kilkunastu metrów. Na wysokości zadania stanął David Ospina i zatrzymał piłkę, ale kompletnie zmieniła się optyka tego meczu. Atakują Neroverdi.

1
52'

Roberto De Zerbi nie może uwierzyć w to, że trzecie lądowanie piłki w bramce Azzurrich, a nadal po stronie prowadzonego przez niego zespołu jest zero w rubryce gole strzelone.

2
1
1
49'

Tym razem piłka w bramce Napoli po uderzeniu Francesco Caputo. Nie ma gola po raz trzeci z powodu spalonego. Ponownie zareagowali sędziowie przy monitorach i nie można uznać 20. trafienia w sezonie napastnika Neroverdich.

4
1
2
46'

Piotr Zieliński oddał uderzenie z powietrza. Na próbę reprezentanta Polski w drugiej połowie trzeba było poczekać przez nieco ponad 20 sekund. Wcześniej pomocnik Azzurrich starał się uruchomić podaniem Arkadiusza Milika.

2
2
2
2
2
46'

Pora na drugą część spotkania. US Sassuolo ma jednego gola do odrobienia. SSC Napoli musi wrócić do tego, co było dobre w jego grze na początku konfrontacji.

1
2
1
46'

US Sassuolo. Schodzi: Mert Muldur. Wchodzi: Jeremy Toljan.

Mert Muldur #17
1
komentarz

Na niedzielę pozostało sześć meczów. Niebawem wznowienie walki na Stadio San Paolo.