UD Ibiza
9' Javier Perez Mateo 61' Kike Lopez 78' Diego Mendoza 83' Kwasi Sibo
FC Barcelona
72' Antoine Griezmann 90+4' Antoine Griezmann
1:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Barcelona po męczarniach wygrała 2:1 z UD Ibiza i awansowała do 1/8 finału.

Gol! Strzelił Antoine Griezmann. Asystował mu Jordi Alba.

Nie będzie dogrywki! Alba uruchomił Griezmanna i Francuz znowu bezbłędnie wykończył akcję. 3 strzały celne Barcy w meczu i 2 bramki.

Sędzia doliczył aż sześć minut.

. Schodzi: Pep Caballe Martin. Wchodzi: Fran Carbia.

Ansu Fati postawił na długi rajd prawą stroną. Nastolatek próbował dośrodkować, ale został powstrzymany przez Francisco Grimę.

Żółtą kartkę otrzymał Kwasi Sibo za faul na Lenglecie.

FC Barcelona. Schodzi: Ivan Rakitić. Wchodzi: Arturo Vidal.

Żółtą kartkę otrzymał Diego Mendoza. Napastnik ukarany za faul na Juniorze Firpo.

. Schodzi: Javier Lara. Wchodzi: Kwasi Sibo.

Ansu Fati złapany na spalonym.

. Schodzi: Diego Mendoza. Wchodzi: Angel Rodado.

Gol! Strzelił Antoine Griezmann. Asystował mu Ivan Rakitić.

W końcu udało się Rakiticiowe prostopadłe podanie między obrońców Ibizy. Piłkę przejął Griezmann i bez przyjęcia oddał precyzyjny strzał w polu karnym. Mamy remis.

FC Barcelona. Schodzi: Riqui Puig. Wchodzi: Arthur Melo.

Niedokładne zagranie Franscisco Grimy na lewym skrzydle, przed polem karnym Barcy.

Uwaga! Pierwszy celny strzał Barcelony. Ivan Rakitić uderzył z dystansu, ale w ogóle nie zaskoczył bramkarza Ibizy.

Minęła godzina i w Ibizie dalej bez zmian. Gospodarze cały czas prowadzą, siły ich nie opuszczają, a Barca przeżywa niesamowite męczarnie.

Żółtą kartkę otrzymał Kike Lopez. Za faul na Frenkie de Jongu.

FC Barcelona. Schodzi: Carles Perez. Wchodzi: Jordi Alba.

Nelson Semedo odjechał dwójce rywali na prawej stronie i odegrał Ivanowi Rakiticiowi. Chorwat próbował nonszalancko zagrać piętą, ale rywal odczytał jego zamiary.

Neto podniósł się z murawy, odprawił medyków i sędzia wznowił grę.

Neto cały czas nie może wrócić do gry. Brazylijczyk niefortunnie upadł na nogę podczas interwencji. Do gry szykował się Marc-Andre ter Stegen, ale musi jeszcze poczekać ze zmianą.

Neto poturbowany w powietrzu przez Francisco Grimę. Bramkarz Barcelony potrzebuje pomocy medycznej.

Ibiza walczy przy prawym narożniku. Gospodarzom nie udało się dośrodkować, urwali dla siebie chociaż wrzut z autu.

Kike Lopez ruszył prawą stroną. Pomocnik próbował dośrodkować, ale został zablokowany. Będzie rzut rożny dla Ibizy.

Zakręcił się z piłką Carles Perez. Hiszpan wypchnięty przez rywala i będzie faul dla Barcy.

Druga połowa rozpoczęta! Przy piłce Ibiza.

Koniec niezwykle sensacyjnej pierwszej połowy. III-ligowa UD Ibiza prowadzi 1:0 z Barceloną.

Minuta do końca pierwszej połowy. A Barcelona... nadal nie oddała celnego strzału. Bramkarz Ibizy mógłby pójść na imprezę. W końcu jesteśmy na Ibizie.

Niezły rajd lewą stroną Juniora Firpo zakończony płaskim dośrodkowaniem. Żaden z kolegów nie przechwycił podania.

Coś nieprawdopodobnego! Javier Lara płasko dośrodkował do Raia Nascimento. Napastnik "posadził" na murawie Frenkie De Jonga i trafił w słupek!

Trudno się to ogląda. Ciągła walka na połowie boiska. Barca pod ciągłym naciskiem gospodarzy.

Tak Javier Perez ukąsił Barcę.

Zaskakujące, że mistrz Hiszpanii ma tak duże problemy z III-ligowcem. Na skraju pola karnego Carles Perez odbijał się od Gonzalo de La Fuente jak od ściany.

Mocny wyrzut z autu prosto w pole karne, ale tym razem gospodarze nie oddali strzału.

I kawałek fiesty z trybun.

Kolejna groźna akcja Ibizy. Javier Lara uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka kozłowała w polu karnym, ale minęła bramkę.

Tak gospodarze cieszyli się z pierwszej bramki.

Antoine Griezmann złapany na spalonym.

Niezła próba prostopadłego podania od Ivana Rakiticia. Piłka ostatecznie nie dotarła do kolegi w polu karnym, sprawna reakcja obrońcy Ibizy.

Odważny drybling Pepa Caballe. Ostatecznie pomocnik został zepchnięty z piłką na aut.

Ibiza znowu się poderwała! Angel Rodado oddał strzał w polu karnym, piłka wpadła do siatki, ale sędzia nie uznał gola. Napastnik walcząc o piłkę sfaulował Clement Lenglet. Kolejny mocny sygnał dla Barcy, żeby wziąć się do roboty.

Niezbyt udane rozegranie Barcelony po rzucie rożnym. Riqui Puig podciął piłkę w pole karne, ale nikt nie wykończył akcji.

Zablokowane dośrodkowanie Kike Lopeza z prawej strony.

Miażdżąca przewaga Barcelony w posiadaniu piłki (aż 85 procent), ale wciąż nie oddała celnego strzału.

Gol! Strzelił Javier Perez Mateo. Asystował mu Rai Nascimento.

Tego gola 24-letni Javier Perez będzie pamiętał na długo. Wychowanek Realu Valladolid zastawił się przed Riquim Puigiem i w polu karnym wykorzystał dośrodkowanie od Nascimento. Na razie sensacja na Ibizie!

Dośrodkowanie Carlesa Pereza z lewej strony. Piłkę w polu karnym przejął Nelson Semedo, ale nie zdążył oddać strzału.

Nieudane wyjście Carlesa Pereza. Hiszpan nie zdążył utrzymać się przy piłce na lewej flance. Imponuje waleczność Ibizy w pierwszych minutach.

Okoliczności dzisiejszego meczu nie są codzienne dla Blaugrany. Na niewielkim stadionie z dostawionymi trybunami znajduje się nieco ponad sześć tysięcy kibiców. Do tego jest sztuczna murawa.

Na razie wysoki pressing gospodarzy, chcą doskoczyć rywalom do gardeł. Faulowany Ivan Rakitić.

Pierwsza nieudana próba wejścia na połowę Ibizy. Pep Caballe Martin uprzedził Ansu Fatiego.

Gramy! Przy piłce goście z Barcelony.

Kto awansuje do 1/8 finału Pucharu Króla?

Dla Quique Setiena będzie to drugi mecz na ławce Blaugrany. W debiucie 61-latek poprowadził zespół do zwycięstwa w La Liga nad Granadą (1:0).

FC Barcelona dopiero zaczyna rywalizację w Pucharze Króla. Tymczasem UD Ibiza zdążył już wyeliminować dwóch rywali: Ponteverdę (2:0) i Albacete (2:1).

Mecz poprowadzi Pablo Gonzales Fuertes.

Zapraszamy na relację LIVE z meczu 1/16 finału Pucharu Króla. FC Barcelona zagra na wyjeździe z III-ligowym UD Ibiza. Początek spotkania o godzinie 19.