Śląsk Wrocław
17' Erik Exposito 22' Wojciech Golla 33' Dino Stiglec 65' Erik Exposito 81' Dino Stiglec
Cracovia
31' Sergiu Hanca 34' Marcos Alvarez 50' Sergiu Hanca 54' Ivan Fiolić
3:1

Koniec meczu. Pierwsza porażka Cracovii. Bohaterem meczu Exposito, który zdobył dwa gole.

Kompletnie nieudany strzał Vestenicky'ego. Piłka przeleciała daleko od bramki.

Vestenicky strzelał zza pola karnego, ale uderzenie to nie mogło zaskoczyć bramkarza Śląska.

Cracovia. Schodzi: Ivan Fiolić. Wchodzi: Przemysław Kapek.

Arbiter doliczył sześć minut.

Bezradna jest Cracovia w ostatnich minutach. Śląsk kontroluję grę.

Nie ma gola! Sergiu Hanca! Putnocky popisał się świetną interwencją i obronił strzał Hanki!

Nie ma zmiany decyzji. Choć piłka odbiła się od kolana, a następnie od ręki Stigleca, to mamy rzut karny.

Sytuacja będzie sprawdzana przez system VAR. Arbiter podbiegł do monitora i sprawdza, czy rzeczywiście doszło do złamania przepisów.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Dino Stiglec.

Rzut karny dla Cracovii. Stiglec ofiarnym wślizgiem zablokował strzał rywala, ale dokonał tego ręką.

Akcja Śląska przerwana z powodu spalonego.

Pewna interwencja Niemczyckiego po strzale Picha.

Sobota przerwał akcję Cracovii. Następnie Pich strzelił z trzydziestu metrów i uderzył wysoko nad poprzeczką.

Cracovia. Schodzi: Filip Piszczek. Wchodzi: Rivaldinho.

Cracovia. Schodzi: Florian Loshaj. Wchodzi: Milan Dimun.

Świetny rajd Soboty, który przed polem karnym dograł do Exposito. Z jego strzałem poradził sobie Niemczycki.

Cracovia nie ma pomysłu na to, by zakończyć akcję strzałem.

Alvarez strzelał z rzutu wolnego z ponad 20 metrów. Piłka po rykoszecie przeleciała obok słupka.

Śląsk stara się kontrolować grę i na niewiele pozwala Cracovii w ofensywie.

Gol! Strzelił Erik Exposito. Przechwyt Śląska na połowie Cracovii. Piłka trafiła do będącego na skrzydle Musondy. Ten dograł w pole karne, gdzie piłkę próbował wybić obrońca Cracovii. Zrobił to na tyle niefortunnie, że ta trafiła pod nogi Exposito, który przymierzył i pokonał Niemczyckiego.

Śląsk ma przewagę i dąży do zdobycia trzeciej bramki.

Mączyński dograł z kornera w pole karne. Piłkę zmierzającą do bramki wybił van Amersfoort.

Dobre dośrodkowanie Stigleca w pole karne. Głową uderzył Celeban, ale skutecznie interweniował Niemczycki.

Strzał Celebana głową. Trafił w poprzeczkę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ivan Fiolić.

Kolejny strzał Hanki bezpośrednio z rzutu rożnego. Znów w porę interweniował Putnocky.

Hanca strzelał bezpośrednio z rzutu rożnego. Nie zaskoczył Putnocky'ego.

Gol! Strzelił Sergiu Hanca. Kapitan Cracovii pewnie wykorzystał rzut karny.

Sędzia Krzysztof Jakubik długo i dokładnie sprawdzał, czy Piszczek był faulowany. Doszło do złamania przepisów i mamy rzut karny.

Sytuacja jest jednak sprawdzana przez system VAR.

Piszczek przewrócił się w polu karnym i bezradnie rozkłada ręce. Napastnik Cracovii domaga się rzutu karnego, ale arbiter nakazał dalszą grę.

Początek drugiej połowy.

Cracovia. Schodzi: Thiago. Wchodzi: Michael Gardawski.

Koniec pierwszej połowy. Cracovia dobrze rozpoczęła mecz, ale to Śląsk zdobył dwa gole.

Sędzia doliczył dwie minuty.

Zylla przed kolejną szansą na zdobycie gola. Tym razem uderzył tuż nad poprzeczką.

Przerwa w grze. Ucierpiał Putnocky, którym musiał zająć się sztab medyczny Śląska.

Kolejny rzut rożny. Po nim Rodin sfaulował Putnocky'ego i akcja została przerwana.

Zła wrzutka Alvareza z rzutu rożnego. Piłkę wybił Stiglec.

Dobre dogranie do Zylli. Ten był w polu karnym i uderzył z piętnastu metrów tuż obok słupka.

Po dograniu Musondy piłkę przechwycił Niemczycki.

Cracovia nie ma pomysłu na zakończenie swoich akcji. Kolejna nieudana próba Pasów.

Żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego otrzymał Marcos Alvarez.

Exposito dostał piłkę w polu karnym, ale zamiast strzelać, wdał się w drybling i zaliczył stratę.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Dino Stiglec.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Sergiu Hanca.

Groźny strzał Exposito z dystansu. Niemczycki uratował zespół przed stratą trzeciego gola.

Rapa dośrodkował w pole karne. Putnocky pewnie złapał piłkę.

Sobota zbyt mocno podał do Stigleca. Akcja Śląska zakończona stratą.

Szybkie dwa ciosy wrocławian. Cracovia stara się jak najszybciej odrobić straty.

Gol! Strzelił Wojciech Golla. Asystował mu Dino Stiglec. I mamy drugiego gola, a w zasadzie Golla! Stiglec dośrodkował z rzutu rożnego na długi słupek. Tam był niepilnowany Golla, który strzałem głową skierował piłkę do siatki.

To powinno być 1:1! Po dośrodkowaniu w pole karne Celeban starał się wybić piłkę, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że interweniować musiał Putnocky. Następnie Słowak uratował zespół przed stratą gola po strzale Hanki.

Gol! Strzelił Erik Exposito. Asystował mu Dino Stiglec. Co za akcja Śląska! Ze skrzydła w pole karne dograł Sitglec. Nogę dostawił Exposito i pokonał Niemczyckiego.

Dogranie w pole karne do Piszczka. Jego strzał głową nie był w stanie zaskoczyć Putnocky'ego.

Po wrzutce z kornera głową nad bramką uderzył Golla.

Świetna interwencja Niemczyckiego! Bramkarz Cracovii poradził sobie ze strzałem Zylli z kilku metrów.

Musonda dograł w pole karne w kierunku Picha. Ten głową starał się zaskoczyć bramkarza rywali, ale nie trafił czysto w piłkę.

Zamieszanie w polu karnym Cracovii. Niemczycki w ostatniej chwili wybił piłkę.

Mączyński dograł po ziemi w kierunku Soboty. Ten jednak nie trafił w piłkę. Gdyby zdołał uderzyć, byłoby groźnie pod bramką Niemczyckiego.

Dobra akcja Śląska. Dogranie w kierunku Zylli, lecz ubiegł go jeden z obrońców Cracovii i wybił piłkę na rzut rożny.

Alvarez w polu karnym szukał jednego z kolegów. Piłkę przejęli jednak gospodarze.

Złe dośrodkowanie Fiolicia z kornera. Po chwili piłka ląduje w rękach Putnocky'ego.

Hanca dośrodkował w pole karne. Tam piłkę na rzut rożny wybił Celeban.

Rzut rożny dla Cracovii. Strzelać próbował Szymonowicz, lecz piłkę przejęli rywale.

Kolejne dośrodkowanie Soboty, ale interweniował Rodin. Po tej akcji z kontrą wyszli goście. Piszczek oddał strzał z dwunastu metrów. Obronił go Putnocky.

Dośrodkowanie Soboty z rzutu rożnego. Piłkę przejęli goście.

Hanca próbował strzału z dystansu, ale nie była to udana próa.

Początek meczu!

W Cracovii nie zagra Mateusz Wdowiak. Powodem są sprawy kontraktowe.

W takim składzie zagrają za to goście.

Oto skład Śląska na to spotkanie.

Trzeba jednak pamiętać, że Cracovia do sezonu przystąpiła z dorobkiem pięciu ujemnych punktów za korupcję. Pasy w pięciu kolejkach odniosły jedno zwycięstwo i zaliczyły cztery remisy.

Po pięciu kolejkach wyżej w tabeli sklasyfikowany jest Śląsk Wrocław, który zdobył 7 punktów, ale rozegrał jeden mecz mniej. Z kolei Cracovia jest czternasta i ma dwa punkty.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).