Żółtą kartkę otrzymał Stefanos Evangelou za przewinienie taktyczne na Santerim Hosticce.

3
1
3
90+2'

David Stec poderwał się do ataku na połowie Górnika Zabrze. Po jego uderzeniu piłka odbiła się rykoszetem i szczecinianie mieli jeszcze dwie szanse na wyrównanie po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Ostatecznie efektywne piąstkowanie Martina Chudego.

2
1
90'

Doliczone sześć minut.

3
5
3
2
2
88'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Benedyczak za przewinienie blisko pola karnego przeciwnika.

Pogoń Szczecin
1
2
87'
84'

Uderzenie Jesusa Jimeneza w słupek, a nawet w razie wyższej skuteczności Hiszpana, nie byłoby gola z powodu spalonego. Tym razem napastnik Górnika Zabrze ma coś na swoje usprawiedliwienie.

1
2
1
1
83'

Pogoń w polu karnym przeciwnika. Uderzenie z kilkunastu metrów zostało zablokowane. W odpowiedzi akcja Górnika Zabrze ze strzałem Romana Prochazki. Piłka została zatrzymana przez Benedikta Zecha blisko linii bramkowej i wynik ponownie nie drgnął mimo szans po obu stronach.

5
1
2
1
80'

Gra wznowiona po analizie powtórek. Górnik Zabrze wrócił z bardzo dalekiej podróży, ponieważ ewentualne wyrównanie, na kilkanaście minut przed końcem podstawowego czasu, byłoby bardzo bolesne.

5
5
3
2
2
77'

Po serii zmarnowanych szans Górnika Zabrze był strzał do bramki w wykonaniu Pogoni Szczecin. Alexander Gorgon opanował futbolówkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Davida Steca, zwiódł defensora i wykorzystał błąd Martina Chudego. Trafienie anulowane z powodu wcześniejszego spalonego.

5
7
10
4
9
76'

Raz po raz atakuje Górnik Zabrze i nie ma problemu z kreowaniem sytuacji podbramkowych. Inna sprawa, że jego skuteczność zaczyna wołać o pomstę do nieba. Uderzenie Jesusa Jimeneza zostało sparowane przez Dantego Stipicę, a Piotr Krawczyk spudłował po płaskim wstrzeleniu z trzech metrów. Rewelacyjna szansa na zamknięcie meczu.

4
2
3
2
2
72'

Nie tylko Alasana Manneh ma problem ze skutecznością. Piłka wrzucona za linię obrońców Pogoni Szczecin została opanowana przez Piotra Krawczyka, a ten po położeniu przeciwnika, nie potrafił przymierzyć z bliska w generalnie odsłoniętą bramkę. Ostatnie koło ratunkowe rzucone przyjezdnym.

2
1
1
1
2
71'

Alasana Manneh oddaje dużo strzałów od początku meczu, chociaż jakość większości z nich pozostawia dużo do życzenia. Pomocnikowi Górnika Zabrze nie udało się powiększyć prowadzenia, ponieważ kopnął piłkę poza lustro bramki Pogoni Szczecin.

2
2
2
2
3
69'
69'
66'

Kilka decyzji kontrowersyjnych w tym meczu. Bez rozstrzygania, czy słuszne, czy nie, trzeba przyznać, że mogły podciąć skrzydła zawodnikom ze Szczecina. Pogoń ma stratę gola oraz jednego gracza w polu mniej.

5
4
4
2
64'

Bartosz Nowak zachował się przytomnie w polu karnym i strzelił na 2:1.

5
3
2
62'
60'

Gol! Strzelił Bartosz Nowak.

Górnik Zabrze na prowadzeniu. Gospodarze udokumentowali przewagę liczebną drugim golem i odwrócili wynik. Bartosz Nowak przytomnym zwodem wymanewrował dwóch Portugalczyków. Nie powstrzymali go Luis Mata oraz Tomas Podstawski, po czym były pomocnik Stali Mielec oddał uderzenie po ziemi w narożnik bramki. Dante Stipica nie zareagował i tylko odprowadził futbolówkę do siatki. Pogoń Szczecin sygnalizowała zagranie ręką, ale Damian Sylwestrzak nie zdecydował się na anulowanie trafienia.

Górnik Zabrze
26
15
2
8
21
58'

Alasana Manneh uruchomił podaniem rozpędzonego na lewym skrzydle Erika Janżę. Płaskie wstrzelenie skrzydłowego przecięło niebezpiecznie pole karne Pogoni Szczecin. Ani Jesusowi Jimenezowi, ani Alexowi Sobczykowi nie udało się oddać strzału do siatki desperacko broniących się Portowców.

4
2
1
3
1
57'

Alasana Manneh został zablokowany w momencie oddawania strzału z dystansu. Po chwili podanie w pole karne, ale zostało sprzątnięte przez czujnego na przedpolu bramkarza Pogoni Szczecin.

5
3
2
2
2
56'

Rozegranie Górnika Zabrze między przytomnie rozrzuconymi po całym boisku podopiecznymi Kosty Runjaicia. Szczęśliwie, ale Pogoń Szczecin nie pozwala przeciwnikom na zdobycie prowadzenia.

4
1
1
1
1
53'

Ogromna szansa na zdobycie prowadzenia przed Górnikiem Zabrze. Piłka została przechwycona przez Jesusa Jimeneza po karygodnym błędzie przeciwnika, ale nie pokonał swoim uderzeniem z kilkunastu metrów Dantego Stipicy. Była jeszcze możliwość wykonania podania do Alexa Sobczyka. Koncertowo zepsuta sytuacja!

6
3
5
4
3
52'

Alex Sobczyk na spalonym w momencie podania Bartosza Nowaka. Napastnik Górnika Zabrze nie przypilnował linii obrońców Pogoni Szczecin, przez co nie mógł oddać uderzenia na bramkę Dantego Stipicy.

5
3
4
4
3
49'

Podanie w pole karne Portowców, a tam nie udało się opanować piłki Bartoszowi Nowakowi. Blisko pomocnika Górnika Zabrze był defensor i nie pozwolił na kontynuowanie ataku.

3
4
1
4
48'

Na razie po powrocie z szatni na boisko zaatakowała Pogoń Szczecin. Po stracie Erika Janży było dośrodkowanie Michała Kucharczyka. W szesnastce piłka przeturlała się po ręce Adriana Gryszkiewicza, ale nie ma rzutu karnego.

2
1
1
1
6
46'

Rozpoczęła się druga połowa rywalizacji w Zabrzu. Jedenastu zawodników Górnika rywalizuje z dziesięcioma szczecinianami. Zapewne gospodarze będą zorientowani na poszukiwanie zwycięskiego gola.