Lech Poznań
72' Jakub Moder
Wisła Kraków
40' Yaw Yeboah 67' Jakub Błaszczykowski
0:1

Koniec! Wisła po złotym golu powracającego po kontuzji Błaszczykowskiego i dobrej postawie w bramce Lisa wygrywa w Poznaniu z Lechem 1:0. Wymarzony powrót Kuby. Pożegnanie jak z koszmarów Modera, który w styczniu opuszcza Bułgarską.

Lech już raczej nic nie zdziała. Trzy punkty pojadą do Krakowa.

Doliczone 4 minuty.

Marchwiński ponownie uderzył głową, ale zrobił to zbyt lekko.

Forbes ładnie uderzył. Tym razem wykazać się musiał Bednarek.

Lech atakuje z coraz większym impetem, ale póki co Wisła dzielnie się broni.

Marchwiński główkował po rzucie rożnym. Bez zagrożenia.

Moder po raz trzeci... Chyba wychowanek Lecha musi już odpuścić stałe fragmenty. Tym razem obił mur.

Błaszczykowski sfaulował Ramireza tuż przed polem karnym, na wprost bramki.

Tiba celnie strzelił na bramkę. Lis znowu łapie piłkę.

Strzał Błaszczykowskiego z rzutu wolnego poleciał wysoko nad bramką.

Moder ponownie uderzył z rzutu wolnego. Ponownie nie najlepiej.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Moder.

Lech mógł błyskawicznie odpowiedzieć! Tiba huknął z kilku metrów, ale ponownie świetnie interweniował Lis!

Gol! Strzelił Jakub Błaszczykowski. Asystował mu Felicio Brown Forbes. Wisła odebrała piłkę na połowie Lecha, Forbes wymienił podania z Kubą na ścianę, a Błaszczykowski płasko uderzył. Obił jeszcze słupek, ale i tak Bednarek wyciągnął piłkę z siatki. 0:1!

Strzał Modera z rzutu wolnego pewnie zatrzymał Lis.

Lech Poznań. Schodzi: Muhammad Awad. Wchodzi: Hubert Sobol.

Kapitalna akcja Awada, który na prawym skrzydle minął rywala, wpadł w pole karne, gdzie ograł Klemenza i oddał strzał w kierunku dalszego słupka. Wisłę uratowała świetna interwencja Lisa.

Kraweć mocno wstrzelił piłkę w pole karne, którą pewnie złapał Lis.

Butko miękko dograł w kierunku Awada. Napastnika Lecha w ostatniej chwili uprzedził Klemenz.

Yeboah przymierzył sprzed pola karnego. Obok słupka.

Niezłą szansę miał nieatakowany w polu karnym Puchacz. Oddał jednak zbyt lekki strzał.

Piękna mogła być to bramka, gdyby Ramirez trafił w światło bramki. Pomocnik piętką przerzucił sobie piłkę i uderzył z powietrza. Niecelnie.

Puchacz doszedł do dobrego prostopadłego podania z głębi pola. Jego strzał jednak zablokowany.

Gramy dalej.

Do przerwy 0:0 po szybkim, aczkolwiek niekoniecznie obfitującym w sytuacje i strzały meczu. W zasadzie warte uwagi ostatnie pięć minut.

Dwie interwencje Lisa na wagę uratowania remisu! Najpierw po strzale Awada, a następnie po dobitce Tiby.

Doliczona minuta.

Kapitalna akcja Lecha! Ramirez miękko dograł w pole karne do Puchacza, który dostrzegł Modera. Ten uderzył, ale wprost w Lisa.

Zmiana decyzji! Nie ma rzutu karnego i żółtej kartki!

Sędzia napomniał obrońcę żółtą kartką, ale analizuje jeszcze sytuację przy monitorze VAR. Wydaje się, że może zmienić decyzję.

Rzut karny dla Lecha po zagraniu piłki ręką przez Klemenza.

Dobre dośrodkowanie Modera z rzutu rożnego. Jego koledzy tylko złapali się za głowę, bo żaden z nich nie potrafił przeciąć lotu piłki.

Żółtą kartkę za faul na Moderze sprzed kilku chwil otrzymał Yaw Yeboah. Sędzia czekał na przerwę w grze, by ukarać zawodnika Wisły.

Butko padł w polu karnym po starciu z Carlosem. Sędzia pozostał niewzruszony.

Ramirez za mocno dośrodkował z rzutu wolnego.

Moder piętką przyjmował piłkę w polu karnym Wisły. Trafił sobie w rękę.

Brakuje w tym meczu czystych sytuacji podbramkowych. Żadna z drużyn nie potrafi złamać przeciwnika.

Do wrzutki ruszył Klemenz, lecz nie zdołał oddać strzału. Piłka jedynie musnęła jego głowę.

Satka ostro potraktował Savicia. Kolejna okazja do dośrodkowania ze stałego fragmentu gry.

Fatalny strzał Awada. Piłka poleciała wysoko ponad bramką.

Szot doszedł do pozycji strzeleckiej w polu karnym. Trafił w boczną siatkę.

Awad miał niezły pomysł na dośrodkowanie, bowiem dostrzegł wbiegającego w pole karne Kamińskiego. Podanie było jednak za mocne.

Puchacz dryblował na lewej stronie. Wypuścił sobie piłkę za daleko, a ta opuściła plac gry.

Satka doszedł do strzału głową po dograniu z narożnika. Piłka w bezpiecznej dla Wisły odległości minęła cel.

Awad ładnie przyjął piłkę z obrońcą na plecach i oddał strzał. Pewnie zatrzymał go Lis.

Inicjatywa co chwilę jest po innej stronie. Momentami przeważa Lech, by za chwilę przyjmować Wisłę na własnej połowie.

Krótko rozegrany rzut rożny przez Lecha. Piłka trafiła do Ramireza, który postanowił zagrać... za linię końcową boiska.

Nieźle w pole karne dograł Moder, lecz żaden z jego kolegów nie przeciął tego podania i piłkę wyłapał Lis.

Klemenz poturbował Puchacza. Okazja dla Lecha.

Pierwsze minuty rozgrywane w niezłym tempie. Brakuje natomiast strzałów na bramkę.

Długo wymieniali podania teraz krakowanie. Plewka jednak źle rozciągnął akcję do skrzydła i goście piłkę stracili.

Savić szukał Klemenza, ale obrońcy Lecha nie dali się zaskoczyć.

Forbes tym razem był faulowany przed polem karnym. To będzie dobra okazja do dośrodkowania.

Forbes czekał na podanie od Carlosa, jednak przyblokowali go obrońcy i piłka do Kostarykanina nie dotarła.

Potężnie z obrębu pola karnego uderzył Puchacz, lecz został zablokowany.

Kraweć ładnie dryblował na skrzydle, a jego dośrodkowanie na rzut rożny wybił Burliga.

Od środka Lech.

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

W składzie Lecha brakuje m.in. Mikaela Ishaka. Jego miejsce w ataku zajął Muhammad Awad. Natomiast w ekipie z Krakowa do kadry meczowej po kontuzji wrócił Jakub Błaszczykowski. Co ciekawe Peter Hyballa na ławce rezerwowych znalazł również miejsce dla... dwóch bramkarzy.

Biała Gwiazda też ma jednak swoje cele. Krakowianie nie zaznali smaku zwycięstwa od sześciu kolejek, kiedy to pokonali 3:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Lech Poznań w swoim ostatnim meczu w 2020 roku zmierzy się z Wisłą Kraków. Kolejorz z całą pewnością będzie chciał zmyć plamę po ostatniej kompromitacji z Pogonią Szczecin (0:4).