Stal Mielec
22' Marcin Flis 44' Jonathan de Amo 61' Marcin Flis 66' Robert Dadok
Pogoń Szczecin
75' Kamil Drygas
1:0

Rafał Strączek w wysokiej formie od pierwszego do ostatniego gwizdka. Kolejna popisowa interwencja bramkarza Stali Mielec. Tym razem nie pozwolił on na wyrównanie wprowadzonemu z ławki rezerwowych na boisko Tomasowi Podstawskiemu.

Doliczone sześć minut.

Kolejna akcja Pogoni Szczecin z rozczarowującym zaskoczeniem. Michał Kucharczyk niezmiennie poluje na gola po podaniach Rafała Kurzawy, ale ewidentnie nie ma odpowiednio skalibrowanego celownika.

Po dośrodkowaniu Rafała Kurzawy z rzutu rożnego uderzenie głową Kamila Drygasa. Pomocnikowi Pogoni Szczecin nie udało się skierować futbolówki pod poprzeczkę i Stal Mielec miała kolejną możliwość złapania oddechu przed ostatnimi 10 minutami podstawowego czasu.

Pogoń Szczecin odbija się od obrońców z Mielca, na wysokości zadania staje również Rafał Strączek. Przed momentem rewelacyjnie interweniował on po groźnym uderzeniu Michała Kucharczyka. Młodzieżowiec wyrasta na najważniejszego zawodnika popołudnia w Mielcu.

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Drygas za przewinienie na Mateuszu Matrasie.

Ze skutecznością na bakier przyjezdni. Seria wstrzeleń w pole karne strzeżone przez Rafała Strączka, jednak ani razu piłka nie poleciała w jego bramkę. Jako ostatni próbował doprowadzić do remisu Konstantinos Triantafyllopoulos, jednak nie jest on napastnikiem i pokazał to swoim pudłem.

Grzegorz Tomasiewicz uruchomił odegraniem po dośrodkowaniu Krystiana Getingera, a uderzenie bocznego defensora zostało efektownie obronione przez Dantego Stipicę. Chorwat poradził sobie i utrzymał Pogoń Szczecin na powierzchni w tym meczu. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Portowców. Dzieje się w ostatnich minutach!

Żółtą kartkę otrzymał Robert Dadok za przewinienie na Luisie Macie.

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Flis za przewinienie na Rafale Kurzawie.

Piłka w bramce Stali Mielec, jednak nie ma wyrównania z powodu kolejnego spalonego. Adrian Benedyczak obsłużył podaniem Michała Kucharczyka, a wcześniej znajdował się za defensorami gospodarzy w momencie odegrania Rafała Kurzawy. Sytuacja była sprawdzana przez sędziów przed monitorami i potwierdzili oni sokole oko asystenta.

Stal Mielec. Schodzi: Albin Granlund. Wchodzi: Robert Dadok.

Stal Mielec. Schodzi: Petteri Forsell. Wchodzi: Mateusz Mak.

Niebezpieczne dośrodkowanie Jakuba Bartkowskiego zostało powstrzymane przez podopiecznych Włodzimierza Gąsiora. Stal Mielec broni się głęboko, ale skutecznie i nie pozwala na odebranie sobie prowadzenia.

Zaczyna podnosić się temperatura w pobliżu bramki Rafała Strączka. Stal Mielec ma coraz więcej szczęścia. Po dalekim wrzucie z autu rozegranie Kamila Drygasa z Rafałem Kurzawą, a możliwość pokonania bramkarza gospodarzy mieli Michał Kucharczyk oraz Luka Zahović. Pierwszego zablokowano, a drugi spudłował.

Pogoń Szczecin przystąpiła do drugiej połowy meczu z dwoma nominalnymi napastnikami. Do Adriana Benedyczaka dołączył na desancie Luka Zahović. Już pierwsza akcja Słoweńca została zakończona uderzeniem Michała Kucharczyka w Rafała Strączka, ale nawet w razie celniejszego strzału, nie byłoby gola z powodu spalonego.

Czy Pogoń Szczecin wyrówna po przerwie?

Pierwsza połowa podsumowana ostatnim gwizdkiem przez sędziego. Przebiegała ona początkowo ze wskazaniem na Stal Mielec, czego potwierdzeniem jest bramka Marcina Flisa po wrzucie z autu Petteriego Forsella przedłużonym przez Jonathana de Amo. Pogoń Szczecin nie odpowiedziała przed przerwą, choć z czasem zaczęła stwarzać niebezpieczeństwo dla bramki Rafała Strączka.

Doliczone dwie minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Jonathan de Amo za ostre przewinienie.

Twardo, ale skutecznie w defensywie beniaminek. Michał Kucharczyk został powstrzymany wślizgiem blisko narożnika pola karnego Stali Mielec. Zdaniem prowadzącego spotkanie sędziego wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Były Legionista jest kompletnie innego zdania, ale niewiele to zmieni.

Pogoń Szczecin zaczęła dłużej stacjonować na połowie przeciwnika. Kamil Drygas pokazuje się często w atakach przyjezdnych. Przed momentem nie strzelał, a centrował, jednak z pewnymi komplikacjami poradzili sobie piłkarze z Podkarpacia.

Przyspieszyli piłkarze z województwa zachodniopomorskiego. Dwa kolejne uderzenia na bramkę Rafała Strączka, ale zablokowane. Nie udało się doprowadzić do remisu Michałowi Kucharczykowi oraz Sebastianowi Kowalczykowi.

Możliwość doprowadzenia do remisu, ale świetnie interweniował na linii Rafał Strączek. Młodzieżowiec sparował futbolówkę do boku po uderzeniu zza pola karnego Kamila Drygasa. Niezła próba, ale jeszcze lepsza parada zaprezentowana przez bramkarza.

Luis Mata rozpędził się na lewej stronie boiska, ale nie znalazł miejsca na przedostanie się w pole karne Stali Mielec. Drużyna prowadzona przez Kostę Runjaicia ma problem z tworzeniem sytuacji podbramkowych w dwóch kwadransach otwierających spotkanie.

Podopieczni Włodzimierza Gąsiora spokojnie wymienili podania na własnej połowie boiska. Na moment piłka znalazła się w posiadaniu szczecinian, jednak szarżującego Sebastiana Kowalczyka poskromił po profesorsku Albin Granlund.

Marcin Flis dał prowadzenie gospodarzom. 1:0 dla Stali Mielec!

Gol! Strzelił Marcin Flis. Asystował mu Jonathan de Amo.

Stal Mielec na prowadzeniu, znalazła ona sposób na skierowanie piłki do bramki najlepiej broniącego klubu PKO Ekstraklasy. Marcin Flis wykorzystał wrzut z autu Petteriego Forsella przedłużony sprytnie przez Jonathana de Amo. Przyjezdni nie popisali się w kryciu i muszą gonić przeciwnika.

Podanie przed pole karne beniaminka do Kamila Drygasa, którego uderzenie zostało zablokowane. Na pocieszenie dla pomocnika Pogoni Szczecin jeszcze możliwość wykonania rzutu rożnego. Za jego wykonanie zabrał się Rafał Kurzawa, którego dośrodkowanie pozostawiało bardzo dużo do życzenia.

Po serii stałych fragmentów gry Stali Mielec, ruszyli z kontratakiem piłkarze Pogoni Szczecin. Podanie Rafała Kurzawy w pole karne przeciwnika, a tam Michał Kucharczyk nie zdołał oddać uderzenia przed nadciągającym Rafałem Strączkiem.

Stal Mielec ponownie od rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Wrzutka została strącona przez Dantego Stipicę na korner. Kolejna wrzutka i tym razem poradzili sobie w gąszczu zawodników broniący podopieczni Kosty Runjaicia.

Szansa na zagrożenie Dantemu Stipicy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Maciej Domański. Pokazał on ręką swoim kompanom z klubu co zaproponuje. Po małym zamieszaniu Petteri Forsell został zablokowany przez Konstantinosa Triantafyllopoulosa.

Zablokowane dośrodkowanie z lewego skrzydła Krystiana Getingera. Skoncentrowana Pogoń Szczecin, o której skuteczności w defensywie nie trzeba specjalnie przypominać. Drużyna prowadzona przez Kostę Runjaicia nie pozwoliła sobie na stratę gola w 17 meczach tego sezonu.

Przyglądamy się pierwszym, stosunkowo spokojnym minutom spotkania. Stal Mielec w białych koszulkach i getrach, a także niebieskich spodenkach, a Pogoń Szczecin w granatowo-bordowych strojach. Była próba zaskoczenia gospodarzy podaniem za linię obrońców, jednak umiejętnie antycypował to Rafał Strączek.

Rozpoczęła się konfrontacja na stadionie Stali Mielec. Drużyny z kompletnie innym celem do zrealizowania na zakończenie sezonu, ale plan na niedzielne popołudnie mają dokładnie taki sam - zdobycie kompletu punktów.

Jedenastka Pogoni Szczecin.

Zestawienie Stali Mielec.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Pogoń Szczecin zagra bez podstawowego młodzieżowca.

Portowcy nie pozwolili zapunktować na ich stadionie Górnikowi Zabrze.

Przygotowania zespołu Kosty Runjaicia do meczu w Mielcu.

Pogoń Szczecin wygrała trzy wcześniejsze spotkania i od soboty ma w kieszeni awans do europejskich pucharów. Podopieczni Kosty Runjaicia rozprawili się we wtorek z Górnikiem Zabrze. Jedynego gola na wagę kompletu punktów strzelił Rafał Kurzawa z dośrodkowania Michała Kucharczyka.

Stal Mielec wspomina zwycięstwo ze szczecinianami w Fortuna Pucharze Polski.

Stal Mielec znajduje się na ostatnim miejscu w PKO Ekstraklasie z zaledwie 21 punktami wywalczonymi w 25 spotkaniach. W trwającej kolejce zwycięstwo odniosło przedostatnie Podbeskidzie Bielsko-Biała, przez co sytuacja podopiecznych Włodzimierza Gąsiora dodatkowo się skomplikowała. Potrzebują oni natychmiast przełamania braku zwycięstw.

Treningi zespołu z Podkarpacia przed konfrontacją z Pogonią Szczecin.

Stal Mielec nie zwyciężyła od czterech kolejek. Drużyna prowadzona przez Włodzimierza Gąsiora zremisowała w poprzednim meczu 3:3 z Jagiellonią Białystok. Wcześniej poniosła porażki z Wisłą Kraków oraz KGHM Zagłębiem Lubin, a także podzieliła się punktami z Wartą Poznań.

W jednym z niedzielnych meczów w PKO Ekstraklasie zmierzą się Stal Mielec z Pogonią Szczecin. Gospodarze rywalizują o utrzymanie w elicie, a podopieczni Kosty Runjaicia mają jeszcze teoretycznie możliwość zdobycia mistrzostwa Polski, a już na pewno wicemistrzostwa.