Wisła Kraków
46' Łukasz Burliga 67' Maciej Sadlok 90+1' Souleymane Kone
Cracovia
45+1' Thiago 70' Luis Rocha
0:0

Koniec spotkania. Wisła Kraków bezbramkowo zremisowała z Cracovią.

Yaw Yeboah przeprowadził akcję oskrzydlającą. Piłkę dobrze wybił mu Rodin.

Rocha dośrodkował w pole karne Wisły. Futbolówka została wybita. Cracovia utrzymała się jednak przy piłce na połowie gospodarzy.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Souleymane Kone.

Doliczonych pięć minut.

Brakuje w tych ostatnich minutach dobrych akcji ofensywnych zarówno z jednej, jak i drugiej strony.

Cracovia. Schodzi: Sergiu Hanca. Wchodzi: Filip Piszczek.

Yaw Yeboah znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym gości, lecz nie zdołał oddać dobrego uderzenia.

Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Będzie rzut wolny dla Wisły.

Cracovia. Schodzi: Marcos Alvarez. Wchodzi: Florian Loshaj.

W polu karnym Cracovii główkował Michal Frydrych. Piłka przeleciała obok bramki gości.

Z dość sporego dystansu strzelał Marcos Alvarez. To było uderzenie niecelne.

Ogromne zamieszanie przed bramką Cracovii. Po strzale z dystansu piłka trafiła do Frydrycha, którego strzał został zablokowany. Po chwili kolejna okazja dla Wisły, ale tym razem był spalony i sędzia przerwał grę.

Gra wznowiona.

Chwilowa przerwa w grze. Pomocy medycznej potrzebuje jeden z zawodników gospodarzy.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Luis Rocha.

Nie ma gola! Sergiu Hanca!

Wynik bez zmian! Mateusz Lis obronił uderzenie z rzutu karnego! Strzelał Sergiu Hanca, a Lis popisał się znakomitą interwencją.

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Sadlok. Za zagranie piłki ręką.

Jest rzut karny dla Cracovii po zagraniu ręką Macieja Sadloka!

Sędzia biegnie obejrzeć sytuację.

Trwa analiza VAR. Sędziowie sprawdzają, czy przy strzale Thiago piłka nie trafiła Sadloka w rękę.

W polu karnym Wisły na strzał zdecydował się Thiago. Trafił w Macieja Sadloka.

Cracovia. Schodzi: Ivan Fiolić. Wchodzi: Jakub Kosecki.

Po dośrodkowaniu Sadloka w pole karne Cracovii niecelnie główkował Felicio Brown Forbes.

To powinien być gol! Błąd w defensywie Wisły, Marcos Alvarez przejął piłkę. Przed sobą miał tylko bramkarza, zdecydował się na strzał z 16 metrów, lecz to było mocno niecelne uderzenie.

Czy to spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem?

Yaw Yeboah starał się wywalczyć sobie pozycję na skrzydle, lecz dobrze zatrzymał go Matej Rodin.

Zagranie z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy. Piłka wybita. Po chwili uderzenie z dystansu zawodnika Cracovii, lecz ten strzał został zablokowany.

Georgij Żukow wywalczył piłkę, wpadł w pole karne Cracovii i dograł do Felicio Brown Forbesa. Ten w trudnej sytuacji oddał niecelne uderzenie.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Łukasz Burliga.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bezbramkowy remis.

Jeszcze Wisła przy piłce na połowie Cracovii.

Żółtą kartkę otrzymał Thiago. Za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Nie ma rzutu karnego!

Trwa jednak analiza VAR. Sędzia ogląda sytuację.

Rzut karny dla Cracovii! Sędzia odgwizdał faul Lisa na Thiago, który dynamicznie wbiegł w pole karne Wisły.

Do bramki Wisły było około 40 metrów, ale Marcos Alvarez zdecydował się na strzał. Trafił jednak w mur.

Rzut wolny dla Cracovii na połowie Wisły. Do bramki gospodarzy jednak daleko.

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Rocha. Uderzenie zostało zablokowane.

Stefan Savić zagrywał z rzutu wolnego w pole karne Cracovii. Tam na raty piłkę złapał Lukas Hrosso.

Na indywidualną akcję zdecydował się Konrad Gruszkowski. Zapowiadało się groźnie, ale piłka uciekła zawodnikowi Wisły i wyleciała poza boisko.

Znów nieco spokojniejsze tempo meczu. Gra się wyrównała.

Sergiu Hanca dogrywał piłkę w pole karne Wisły Kraków. Gospodarze pewnie wybili futbolówkę.

Groźna w ostatnich minutach jest Wisła Kraków. Gra toczy się na połowie Cracovii.

Zamieszanie przed bramką Cracovii po zagraniu głową Burligi. Zaskakująca sytuacja, a piłka przeleciała tuż obok bramki gości.

Jeszcze jedno dośrodkowanie Sadloka. W polu karnym Cracovii strzelał Felicio Brown Forbes, lecz Lukas Hrosso nie dał się zaskoczyć.

Maciej Sadlok dośrodkował z rzutu rożnego. Piłkę wybili zawodnicy Cracovii.

Brakuje jak na razie w tym meczu dobrych okazji strzeleckich - zarówno z jednej, jak i drugiej strony.

Teraz nieco więcej gry w środkowej strefie boiska. Aktualnie przy piłce Wisła.

Z rzutu wolnego strzelał Maciej Sadlok. Ładne uderzenie, ale piłka przeleciała obok bramki gości.

Będzie rzut wolny dla Wisły na wysokości pola karnego Cracovii. Dobra okazja na dośrodkowanie.

Wisła rozgrywa piłkę na połowie Cracovii i szuka swojej szansy na gola.

Po drugiej stronie boiska akcja Starzyńskiego. Dobrze w ostatniej chwili interweniował Ivan Marquez.

Sergiu Hanca popisał się ładnym dośrodkowaniem w pole karne Wisły. Dobrze piłkę wybił Michal Frydrych.

Piłka na połowie Wisły Kraków. Wrzutka w pole karne, ale futbolówkę wybił Stefan Savić.

Chwilowa przerwa w grze. Na boisku leży jeden z zawodników Cracovii.

Zaczynamy!

Piłkarze już na boisku. Za chwilę rozpocznie się 201. Święta Wojna!

Dawno stawka derbów Krakowa nie była tak wysoka. Kto wygra 201. Świętą Wojnę, będzie mógł świętować utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Mecz 27. kolejki Wisła - Cracovia w sobotę o godz. 20:00.

Kto wygra mecz?

Spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski (Toruń).

Przed nami mecz Wisła Kraków - Cracovia. Początek spotkania o godzinie 20:00. W tabeli PKO Ekstraklasy Wisła ma 28 punktów, a Cracovia 27.