KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe
Korona Kielce
41' Marcel Gąsior 57' Dawid Lisowski 60' Przemysław Szarek 88' Jakub Łukowski 89' Mario Zebić
ŁKS Łódź
27' Pirulo 30' Jakub Tosik 41' Michał Trąbka 51' Tomasz Nawotka 57' Antonio Dominguez 64' Maciej Dąbrowski
1:2

Statystyki po pierwszej połowie przemawiały za gospodarzami. Po przerwie przyspieszyli już jednak piłkarze z Łodzi. Najważniejszym zawodnikiem całego spotkania został Tomasz Nawotka, który otworzył wynik po podaniu Pirulo, a następnie wywalczył rzut karny, który zamienił w gola Antonio Dominguez. Korona Kielce odpowiedziała dopiero trafieniem na 1:2 w końcówce podstawowego czasu.

Doliczone cztery minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Mario Zebić za ostre przewinienie na Mikkelu Rygaardzie.

Gol! Strzelił Jakub Łukowski. 

Nerwowa końcówka na stadionie Korony Kielce. Gospodarze strzelili wyczekiwanego gola kontaktowego i jeszcze zmobilizują się do ataku w ostatnich minutach meczu. Jakub Łukowski miał dużo miejsca i potrafił z tego skrzętnie skorzystać.

Próby po przeciwnych stronach boiska. Marcin Szpakowski strzelił zbyt delikatnie, żeby pokonać Arkadiusza Malarza. Niebawem riposta łodzian, ale niedokładna, więc Marcel Zapytowski tym razem nie musiał sięgać po futbolówkę do siatki.

Ireneusz Mamrot blisko trzeciego zwycięstwa w Łódzkim Klubie Sportowym.

 

   

Nieudane rozegranie kandydata do awansu i Antonio Dominguez stracił futbolówkę w centrum boiska. Autor dotychczas ostatniego gola musiał sposobić się do powrotu za organizującymi się do przeprowadzenia kontrataku gospodarzami.

ŁKS Łódź. Schodzi: Pirulo. Wchodzi: Adrian Klimczak.

ŁKS Łódź rozsądnie wymienia podania i nie pozwala na przechwycenie futbolówki przeciwnikom. Jeszcze jedna zmiana personalna jest przygotowana przez szkoleniowca przyjezdnych. Na boisku zamelduje się Adrian Klimczak.

ŁKS Łódź wznowił grę wrzutem z autu. Krótkie rozegranie zespołu przyjezdnego zostało zakończone niecelnym uderzeniem Pirulo. Futbolówka przeleciała poza lustrem bramki strzeżonej przez Marcela Zapytowskiego.

Kwadrans do końca podstawowego czasu w Kielcach. Korona bez pomysłu na rozmontowanie defensywy przeciwnika, natomiast ŁKS Łódź próbuje grać na utrzymanie futbolówki na połowie przeciwnika. Rozsądnie kandydat do awansu, na którego dobrze wpłynęła rozmowa przeprowadzona ze szkoleniowcem w przerwie.

Po dwóch mocnych ciosach otrząsnęli się podopieczni Dominika Nowaka. Gospodarze próbują jeszcze wpłynąć na wynik i trafieniem kontaktowym dodać pikanterii końcówce spotkania. Arkadiusz Malarz może na razie komplementować swoich kompanów z pola za liczne skuteczne interwencje.

Korona Kielce. Schodzi: Marko Pervan. Wchodzi: Marcin Szpakowski.

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Dąbrowski za ostre przewinienie.

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Szarek za przewinienie na Tomaszu Nawotce.

Antonio Dominguez powiększył zaliczkę łodzian!

 

   

Gol! Strzelił Antonio Dominguez. 

Ponownie piłka znalazła się w bramce Korony Kielce i ŁKS Łódź wykonał w krótkim okresie dwa wyraziste kroki w kierunku odniesienia zwycięstwa. Antonio Dominguez był skutecznym egzekutorem rzutu karnego przyznanego za przewinienie Dawida Lisowskiego na Tomaszu Nawotce. 2:0 dla podopiecznych Ireneusza Mamrota.

 

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Lisowski za przewinienie w polu karnym na Tomaszu Nawotce.

Tomasz Nawotka dał prowadzenie gościom!

 

   

Gol! Strzelił Tomasz Nawotka. Asystował mu Pirulo. 

ŁKS Łódź na prowadzeniu w Kielcach. Zdecydowanie lepsze otwarcie drugiej połowy niż pierwszej w wykonaniu podopiecznych Ireneusza Mamrota, co poskutkowało trafieniem do bramki Tomasza Nawotki. Defensor został uruchomiony podaniem przez Pirulo i pokonał płaskim uderzeniem Marcela Zapytowskiego. Przyjezdni mają czego bronić na terenie Korony Kielce.

Pirulo podał do Ricardinho, a odegranie Brazylijczyka trafiło do Piotra Janczukowicza. Młodzieżowiec zakończył atak niedokładnym uderzeniem i było to wyłącznie ostrzeżenie dla zawodników Korony Kielce.

Ostra konfrontacja z udziałem Adama Marciniaka. Piłka została przyznana gospodarzom po ostrym ataku doświadczonego defensora, co nie spodobało się byłemu zawodnikowi Arki Gdynia. Porozmawiał on sobie z ustawionym blisko linii bocznej boiska Dominikiem Nowakiem.

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji w Kielcach. Piłkarze powrócili do rywalizacji, a Ireneusz Mamrot zareagował na niekorzystny obraz meczu dwiema zmianami personalnymi. Korona niezmiennie w bazowym ustawieniu.

Niebawem wznowienie konfrontacji.

 

Pierwsza połowa na zero.

 

Czy po przerwie padnie minimum gol?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Pierwsza połowa tylko z dobrymi fragmentami. Ani gospodarzom, ani gościom nie udało się w niej strzelić gola. Początek meczu był energiczny w wykonaniu Korony Kielce, jednak nie potrafiła tego potwierdzić prowadzeniem. ŁKS Łódź przebudził się wraz z upływem czasu, ale na razie statystyki absolutnie za nim nie przemawiają.

Doliczona minuta.

Jakub Łukowski wypracował sobie miejsce do oddania strzału zza pola karnego. Futbolówka poleciała prosto w Arkadiusza Malarza. Była niewiele później poprawka dynamicznego skrzydłowego, jednak tym razem niecelna i nie stanowiła kolejnego egzaminu dla doświadczonego bramkarza.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Trąbka za przepychanki.

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Gąsior za przepychanki.

Zdenerwowali się piłkarze obu klubów na pięć minut przed końcem podstawowego czasu w pierwszej połowie. Po przepychankach pozostało oczekiwać na decyzję, którzy zawodnicy zostaną napomniani żółtymi kartonikami.

Akcja przeprowadzona przez złocisto-krwistych. Podłączyło się do niej kilku zawodników. Po dograniu Emile'a Thiakane było uderzenie, jednak zostało zablokowane przez odpowiednio ustawionych podopiecznych Ireneusza Mamrota. Zdyscyplinowani byli przyjezdni w tej sytuacji.

Piłkarze już w kwadransie poprzedzającym przerwę. Zahamowali kielczanie po energicznym początku meczu i od dłuższego czasu nie wydarzyło się nic spektakularnego w pobliżu bramki Arkadiusza Malarza. To ŁKS Łódź zaczął wywierać mocniejszą presję na gospodarzach.

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Tosik za bezpardonowy atak na przeciwnika.

Żółtą kartkę otrzymał Pirulo za protestowanie.

Szansa dla przyjezdnych na zdobycie prowadzenia po dośrodkowaniu. W ostatnim momencie Marcel Zapytowski podziałał na przedpolu i nie pozwolił na oddanie strzału Ricardinho. Po chwili kontrowersja i łodzianie domagali się podyktowania rzutu karnego za przewinienie na Pirulo.

Nieudane podanie Pirulo do Tomasza Nawotki. Bocznemu defensorowi Łódzkiego Klubu Sportowego nie udało się dogonić futbolówki, przez co wznowienia wrzutem z autu zostało przyznane podopiecznym Dominika Nowaka. W ostatnich minutach praktycznie bez dogodnych sytuacji podbramkowych.

Możliwość zagrożenia Marcelowi Zapytowskiemu po dwóch dośrodkowaniach z rzutów rożnych. ŁKS Łódź wykonał całkiem nieźle stałe fragmenty gry, ale ani płaskie, ani wysokie dogranie nie zostało podsumowane niebezpiecznym strzałem.

Przewinienie na Pirulo, a przerwa w grze jest spowodowana urazem Piotra Janczukowicza. ŁKS Łódź będzie musiał radzić sobie przez krótki czas w osłabieniu, ponieważ sędzia Jacek Małyszek polecił już zawodnikom wznowienie od rzutu wolnego.

Na zakończenie pierwszego kwadransa uderzenie celne z ostrego kąta. Jacek Podgórski poradził sobie z defensorami i poczęstował piłką Arkadiusza Malarza. Nie minęło dużo czasu, a doświadczony bramkarz łodzian zmierzył się z jeszcze jednym niebezpiecznym strzałem.

Rozegrania a to jednego zespołu, a to drugiego. Dotąd jedyna sytuacja podbramkowa, którą zmarnował Emile Thiakane, była konsekwencją szybkiego ataku po karygodnej stracie podopiecznych Ireneusza Mamrota na własnej połowie boiska.

Podanie do szeroko ustawionego Adama Marciniaka, którego akcja dwójkowa z Michałem Trąbką zakończyła się nieporozumieniem. Po stracie pomocnik z Łodzi ratował się przewinieniem na podrywającym się do kontrataku graczu Korony Kielce.

Seria przewinień podopiecznych Dominika Nowaka. W krótkim okresie poturbowani zostali Tomasz Nawotka oraz Pirulo. Szkoleniowiec kielczan mówił na konferencji prasowej o konieczności agresywnej gry przeciwko łodzianom i najwyraźniej drużyna wzięła sobie te słowa do serca.

Emile Thiakane wygrał pojedynek w powietrzu z Maciejem Dąbrowskim i strącił piłkę po dośrodkowaniu obok bramki. Nie minęło dużo czasu, a Korona Kielce miała drugą szansę na zdobycie prowadzenia. Tym razem Emile Thiakane strzelił prosto w Arkadiusza Malarza.

Rozpoczęła się konfrontacja na stadionie w Kielcach. Korona liczy na pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Dominika Nowaka. ŁKS po dwóch kolejnych porażkach i zamierza poprawić swój bilans ze szkoleniowcem Ireneuszem Mamrotem.

Ustawienie łodzian.

 

Jedenastka wybrana przez Dominika Nowaka.

 

Arkadiusz Malarz przed konfrontacją z kielczanami.

 

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)

ŁKS nie popisał się w pojedynku z finalistą Fortuna Pucharu Polski.

 

ŁKS nie popisał się w poprzednim meczu, który również był pojedynkiem spadkowiczów z PKO Ekstraklasy. Co prawda prowadził dzięki uderzeniu Ricardinho, ale pomógł wielkimi błędami w obronie w odwróceniu wyniku na 2:1 Arce Gdynia. Była to drugie kolejna porażka zespołu z Łodzi.

Poznaj najlepszych pierwszoligowców poprzedniej kolejki.

 

W przeddzień meczu Korona Kielce zatrudniła nowego dyrektora sportowego.

 

Korona postara się o lepszy wynik w sobotnie popołudnie.

 

Korona przegrała poprzednie spotkanie 0:1 z Odrą Opole. Straciła gola po czterech czystych kontach z rzędu, a po przeciwnej stronie boiska nie znała sposobu na pokonanie ani jednym uderzeniem Mateusza Kuchty. Kielczanie rywalizowali po raz pierwszy pod wodzą nowego szkoleniowca Dominika Nowaka.

W Kielcach dojdzie do meczu spadkowiczów. Korona podejmie ŁKS Łódź. Podopieczni Ireneusza Mamrota rywalizują o powrót do PKO Ekstraklasy po zaledwie roku nieobecności, ale potrzebują szybko pozytywnego wyniku w województwie świętokrzyskim.

>
Zobacz również
  Korona Kielce Korona Kielce ŁKS Łódź ŁKS Łódź
  Skład podstawowy
  73 Marcel Zapytowski
  25 Grzegorz Szymusik 55'
  77 Rafał Kobryń
  96 Przemysław Szarek 60'
  29 Dawid Lisowski 57'
  95 Mario Zebić 89'
  55 Marcel Gąsior 41'
  6 Jacek Podgórski
  22 Marko Pervan 66'
  7 Jakub Łukowski 88'
  11 Emile Thiakane 74'
  Rezerwowi
  88 Marek Kozioł
  9 Kubilay Yilmaz
  10 Jacek Kiełb 55'
  14 Hugo Diaz
  19 Paweł Łysiak 74'
  20 Marcin Szpakowski 66'