Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Slisz za faul i agresywne zachowanie po gwizdku.

7
6
4
118'

Można pisać podsumowania i zacząć rozpaczać nad występami polskich drużyn w europejskich pucharach. Legia Warszawa nie kreuje szans na strzelenie chociaż jednego gola. Z kolei Ernest Asante sprawdził uderzeniem z dystansu Artura Boruca.

57
105
8
10
5
115'

Bartosz Kapustka rzuca słowami, których nie wypada cytować w pobliżu mikrofonów, ale nie rzuca dobrych piłek do Jose Kante. Omonia Nikozja ma bezpieczne prowadzenie i nie pozwala stresować Fabiano między słupkami.

40
130
13
19
15
112'

Omonia Nikozja. Schodzi: Thiago. Wchodzi: Kiko.

5
111'

Jakby problemów Legii Warszawa było mało, to zmiana Mateusza Wieteski była spowodowana groźnie wyglądającą kontuzją. Z powodu bólu zmiennik nie pomógł w zatrzymaniu Thiago w akcji bramkowej.

23
51
8
12
5
110'

Henning Berg triumfuje. Wielka noc Norwega.

157
99
8
6
11
108'
17
42
4
4
6
106'

Gol! Strzelił Thiago. Asystował mu Ernest Asante.

Można gasić jupitery. Thiago wtargnął w pobliże bramki Artura Boruca, a że nie pobiegł za nim żaden defensor Legii Warszawa, to pozostało oddać uderzenie głową z bliska do siatki. Obrona gospodarzy na radar, więc przed swobodnym strzałem było swobodne dośrodkowanie Ernesta Asante. Druga część dogrywki rozpoczęła się prawie dokładnie tak jak pierwsza.

43
106'

Gra wznowiona po raz ostatni. Legia Warszawa musi znaleźć w sobie resztkę energii i spróbować doprowadzić do remisu. W przeciwnym razie pozostaną eliminacje Ligi Europy.

19
90
5
8
11
105+2'

Hymn Ligi Mistrzów mruczy po cichu. Mało prawdopodobne, żeby zabrzmi w tym sezonie z głośników przy Łazienkowskiej, ale nie takie historie widziała piłka nożna. Pozostał kwadrans nadziei.

34
110
9
7
13
105'

Doliczone dwie minuty.

19
25
9
14
17
105'

Żółtą kartkę otrzymał Jordi Gomez za ostry wślizg w nogi Luquinhasa.

14
9
7
13
23
104'

Powtórki nie rozwiewają wątpliwości, co do braku faulu na Jose Kante w polu karnym Omonii Nikozja. Ryzykowna interwencja Giannisa Koussoulosa i pewnie odetchnął, kiedy przez kilka sekund nie usłyszał gwizdka.

32
19
3
5
15
103'

Omonia Nikozja. Schodzi: Vitor Gomes. Wchodzi: Charis Mavrias.

6
100'

Akcja Legii Warszawa i dość rozpaczliwie broniła się Omonia Nikozja. Jose Kante został powalony w polu karnym przeciwnika i zdaniem sędziego interwencja była zgodna z przepisami. Jeszcze nadbiegli Bartosz Kapustka oraz Filip Mladenović, ale nie przedarli się swoimi strzałami przez obronę gości.

16
39
10
8
15
98'

Na razie jednak wiele ciekawego nie dzieje się w polu karnym Omonii Nikozja. Legia Warszawa traci czas na konfrontacje w centrum boiska, a Omonia Nikozja już nie musi się nigdzie spieszyć.

32
59
7
14
17
96'

Strata zawodnika, strata gola. Tak żeby nie stracić resztki ducha, można przypomnieć, że w poprzedniej rundzie Ararat Erywań był w identycznej sytuacji jak Legia Warszawa i stwarzał sytuacje podbramkowe.

21
74
10
10
19
95'

Żółtą kartkę otrzymał Luquinhas za przewinienie w kole środkowym.

24
53
2
15
21
92'

Gol! Strzelił Jordi Gomez.

Kapitan Omonii Nikozja wziął odpowiedzialność na swoje barki i nie rozczarował kompanów z klubu. Jordi Gomez postanowił oddać płaskie uderzenie w prawy narożnik i choć Artur Boruc rzucił się w odpowiednią stronę, to nie zdołał dosięgnąć precyzyjnie kopniętej piłki. Omonia jeden, Legia zero.

504
692
48
58
78
91'

Za moment sytuacja może być beznadziejna. Rzut karny dla Omonii Nikozja za faul Artura Jędrzejczyka na Michale Durisie.

142
171
23
21
28
91'

Rozpoczęła się dogrywka przy Łazienkowskiej. Dziesięciu gospodarzy kontra jedenastu przyjezdnych. Legia Warszawa w skomplikowanej sytuacji, ale przecież nie w beznadziejnej.

12
32
9
6
9
91'

Omonia Nikozja. Schodzi: Eric Bautheac. Wchodzi: Loizos Loizou.

komentarz

Dwa dodatkowe kwadranse dla zawodników ofensywnych. Omonia rozegra drugą dogrywkę w eliminacjach.

6
9
3
6
7
90'

Doliczone trzy minuty.

31
29
18
26
32
89'

Byłoby miło, gdyby Legia Warszawa rozstrzygnęła pojedynek w końcówce podstawowego czasu. Na pewno próbuje, a w atakach wyróżnia się Jose Kante. Uderzenie napastnika gospodarzy z kilkunastu metrów zostało zablokowane przez stłoczonych przyjezdnych.

11
22
8
18
13
87'

Po faulu na Luquinhasie była możliwość zaskoczenia Fabiano po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Dwukrotnie zgrana piłka mogła być wpakowana do sieci przez Jose Kante, jednak blisko napastnika Legii Warszawa znajdował się Ernest Asante i podręcznikowo zażegnał niebezpieczeństwo.

21
18
8
11
20
85'

Arkadiusz Onyszko słusznie stwierdził, że mecz "dłuży się". Trudno z tym dyskutować.

35
24
6
5
12
84'

Legia Warszawa wyszła ze sprawnym kontratakiem. W rolach głównych piłkarze wprowadzeni przez Aleksandara Vukovicia z ławki rezerwowych. Zabrakło na koniec uderzenia Bartosza Kapustki po zgraniu Jose Kante.

15
22
8
8
7
82'

Jose Kante ponownie mógł strzelić gola w 82. minucie jak w meczu z Linfield FC, jednak do tego potrzebne było odrobinę dokładniejsze podanie Luquinhasa. Futbolówka uciekła Legionistom pod nogi przeciwników w czerwonych strojach.

9
20
6
5
10
80'

Zapada coraz bardziej słuszna noc, a gola jak nie było, tak nie ma. Próżno szukać podobnie jałowego meczu w trwającej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, ale czymś trzeba się wyróżniać.

27
47
3
10
7
79'
37
20
12
13
12
78'

Artur Boruc na pewno jest już mocno rozgrzany. Zmierzył się z futbolówką odbitą rykoszetem od Filipa Mladenovicia po dośrodkowaniu Ernesta Asante. Zmierzała ona niebezpiecznie za kołnierz weterana.

14
7
4
5
8
76'

Omonia Nikozja. Schodzi: Marinos Tzionis. Wchodzi: Ernest Asante.

Marinos Tzionis #21
8
4
4
4
10
76'

Został kwadrans podstawowego czasu i powoli zmierza to do lubianej przez niektórych, nielubianej przez innych kibiców dogrywki. Tym bardziej, że Artur Boruc poskromił odbite rykoszetem uderzenie Michala Durisa.

4
3
5
3
8
74'

Filip Mladenović! Fabiano! Legia Warszawa przeprowadziła groźny atak i pokazała, że jest w stanie strzelić gola w osłabieniu. Próby Jose Kante i Domagoja Antolicia zostały zablokowane, ale piłka trafiła jeszcze do byłego defensora Lechii Gdańsk. Omonia Nikozja została uratowana przez bramkarza.

18
11
10
6
14
72'

Luquinhas zachował się wzorowo we własnym polu karnym, gdzie wygrał pojedynek ze swoim rodakiem Thiago. Legionista uniemożliwił kreatywnemu pomocnikowi Omonii Nikozja oddanie strzału po płaskim wstrzeleniu Jana Lecjaksa.

3
11
3
9
7
70'

Legioniści obserwowali piłkę z przerażeniem. Na szczęście tocząca się po ich polu bramkowym, po dośrodkowaniu Marinosa Tzionisa, nie została wepchnięta do siatki przez odrobinę spóźnionego Michala Durisa.

5
10
2
10
21
68'

Dobrze, że Legioniści odpowiedzieli, ale szkoda, że w ten sposób. Filip Mladenović odegrał z lewego skrzydła do Macieja Rosołka, któremu piłka uciekła do przeciwnika. Poprawka z dystansu Jose Kante i trzeba będzie poszukać futbolówki na trybunie.

10
29
9
6
5
67'

Omonia Nikozja prezentuje się ciekawiej niż w Erywaniu. Robi co może, żeby potwierdzić przewagę liczebną prowadzeniem. Legia Warszawa w coraz większych opałach.

53
32
7
11
12
65'

Trzy rzuty rożne Omonii Nikozja z rzędu. Dwa rozegrania kornerów nieszablonowe. Jordi Gomez dokręcał piłkę spod chorągiewki i Artur Boruc dwukrotnie musiał zareagować na linii. Było bardzo gorąco, kiedy bramkarz Legii Warszawa strącił futbolówkę na poprzeczkę!

17
16
10
8
11
63'

Henning Berg na razie nie zmienia. Wyraźnie ożywił się opiekun Omonii Nikozja i podpowiada swoim podopiecznym jak zareagować w sytuacji jedenastu na dziesięciu. Ekipa z wyspy w rozegraniu na obrzeżach pola karnego Legii Warszawa.

26
12
5
7
9
61'
23
11
11
5
10
61'

Aleksandar Vuković postanowił uzupełnić defensywę nominalnym środkowym obrońcą. Mateusz Wieteska dołączył do Artura Jędrzejczyka, natomiast w teorii zmniejszyła się siła rażenia Legii Warszawa w drugiej linii.

7
8
7
5
5
60'
58'

Igor Lewczuk osłabił zespół. Akurat jedyny obciążony żółtą kartką Legionista zapracował na drugi kartonik.

61
40
10
5
16
56'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Igor Lewczuk.

Legia Warszawa będzie grać w osłabieniu. Igor Lewczuk został usunięty z boiska przez sędziego po faulu na Thiago. Skomplikowała się sytuacja podopiecznych Aleksandara Vukovicia.

193
152
20
26
48
53'

Minimalnie! Centymetrów zabrakło do gola Legii Warszawa. Po niebezpiecznym dośrodkowaniu Domagoja Antolicia z rzutu rożnego piłka została strącona na słupek przez Michaela Luftnera. Fabiano nawet nie drgnął i obserwował to z przerażeniem w oczach. Pachniało bramką samobójczą.

14
10
8
4
11
52'

Akcja rozegrana na prawej stronie boiska przez Michała Karbownika oraz Luquinhasa. Futbolówka trafiła na linię pola karnego, skąd strzelał Walerian Gwilia. Odbita rykoszetem od Vitora Gomesa wyszła na korner. Zmarnowana szansa na gola.

4
9
3
2
3
51'

Omonia Nikozja nabrała pewności siebie. Takie można odnieść wrażenie. Podopieczni Henninga Berga starają się straszyć gospodarzy i nie pozwalają im na podjęcie większego ryzyka.

24
10
2
2
2
49'

Dwie akcje oskrzydlające po przeciwnych stronach boiska zakońćzone złymi dośrodkowaniami. Legia Warszawa uruchomiła rozpędzonego Filipa Mladenovicia, któremu nie udało się obsłużyć Tomasa Pekharta.

4
2
2
1
4
48'

Legia Warszawa była krócej w posiadaniu piłki w pierwszej połowie. W minutach po przerwie stara się zmienić proporcje i wymieniła podania w centalnej części boiska. Blokują to rozegranie przyjezdni.

5
1
1
3
46'

Bez zmian w przerwie. Po bezbramkowej pierwszej połowie drużyny mają coraz mniej minut na rozstrzygnięcie kwestii awansu w podstawowym czasie.