Liga Europy: II runda eliminacyjna
16 wrz 2020 19:00
90+3'

Gol! Strzelił Filip Marchwiński. Asystował mu Alan Czerwiński.

Hammarby IF powinno rzucić ręcznik na boisko. Filip Marchwiński oddał potężne uderzenie tuż zza linii pola karnego, prawą stopą, pod poprzeczkę. Efektownie i skutecznie. 3:0 w Sztokholmie! Kapitalnie finiszowali piłkarze z Wielkopolski i tak samo jak w poprzedniej rundzie odnieśli wysokie zwycięstwo.

293
131
13
2
4
90+1'
72
20
13
5
9
90'

Doliczony czas.

51
17
12
4
7
89'

Gol! Strzelił Jakub Kamiński. Asystował mu Dani Ramirez.

Lech Poznań pozostaje w rywalizacji o wejście do fazy grupowej Ligi Europy. 2:0 gwarantuje awans podopiecznym Dariusza Żurawia. Jakub Kamiński dostał podanie w okolicach linii pola karnego, wypracował sobie miejsce do oddania płaskiego uderzenia i trafił do sieci. David Ousted tym razem nawet nie ruszył się z miejsca.

498
224
43
11
24
88'

Lech Poznań w polu karnym gospodarzy. Dani Ramirez ani nie oddał strzału, ani nie wykonał kreatywnego podania i futbolówka została przechwycona przez zawodników ze Sztokholmu. Nie minęła minuta i Kolejorz jeszcze raz zaatakował. Tym razem uderzenie Mikaela Ishaka z podania Tymoteusza Puchacza zostało zablokowane.

25
7
4
3
11
86'

Dużo działo się w ostatnich minutach, ale żadne z tych wydarzeń nie było sytuacją podbramkową. Teoretycznie dobrze dla podopiecznych Dariusza Żurawia, którzy przybliżają się do awansu.

39
8
3
3
6
84'
83'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Skóraś za przewinienie w bocznym sektorze boiska.

4
2
3
7
33
82'

Żółtą kartkę otrzymał Alexander Kacaniklić za uderzenie bez piłki Pedro Tiby i prowokowanie awantury.

7
81'

Kompletnie zagotowali się gospodarze. Alexander Kacaniklić dopiero co wszedł i już prowokuje awantury na boisku. Sędzia obawiał się, że zapomni odnotować wszystkie kartki dla gospodarzy i pokazał w kolejnym zamieszaniu tylko jedną.

21
9
4
1
1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Abdul Khalili za protestowanie.

40
23
5
3
4
80'

Żółtą kartkę otrzymał David Ousted za protestowanie.

7
80'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Kamiński za ostre przewinienie na Juniorze.

4
6
10
28
77'

Hammarby IF. Schodzi: Paulinho. Wchodzi: Alexander Kacaniklić.

3
77'

Po błędzie Richarda Magyara szansa na pokonanie Davida Ousteda mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów. To prawdopodobnie nie jest dzień Mikaela Ishaka. Na strzelenie gola nie pozwala mu dobrze dysponowany bramkarz Hammarby IF. Tylko rzut rożny dla Lecha Poznań.

11
11
13
10
9
76'

Michał Skóraś znalazł się na linii pola karnego. Po podaniu z głębi pola nie udało się zmiennikowi obrócić z futbolówką i oddać uderzenia. Blisko był Kalle Bjorklund i tym razem interweniował skutecznie.

11
2
2
4
8
74'

Przewinienie Jakuba Modera na własnej połowie boiska. Głęboka wrzutka ze stałego fragmentu gry została poskromiona przez Filipa Bednarka. Prawdopodobnie Paulinho nie będzie w stanie kontynuować gry z powodu urazu.

12
5
8
3
2
73'
15
10
6
2
4
70'

Strzał Jakuba Modera z okolic linii pola karnego. Sprytnie rozegrana akcja Lecha Poznań po przechwyceniu futbolówki i Hammarby IF uratowała interwencja Davida Ousteda. Od tego momentu remis 4:4 w strzałach celnych, a było 4:0 dla ekipy ze Skandynawii.

24
7
3
1
1
69'

Piłkarze w biało-zielonych strojach rozgrywają futbolówkę, ale brakuje im pomysłu na przedarcie się w pobliże bramki Lecha Poznań. Im dłużej trwa to spotkanie, tym mniej zajęć ma Filip Bednarek.

14
6
4
2
3
67'

Dobry przegląd pola Daniego Ramireza. Jego podanie w uliczkę było tylko odrobinę za głębokie i nie zdążył do piłki nawet tak wybiegany zawodnik jak Tymoteusz Puchacz.

4
65'

Lech Poznań z przewagą gola oraz zawodnika. Podopieczni Dariusza Żurawia zbierają owoce dobrego otwarcie drugiej połowy, ale trzeba pozostać czujnym, żeby nie zmarnować solidnego kapitału.

24
8
2
1
2
63'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Jeppe Andersen. Sędzia zastanowił się i postanowił usunąć pomocnika Hammarby IF z boiska. Drugi żółty kartonik za uderzenie ręką w twarz Pedro Tiby. Gospodarze będą gonić wynik w osłabieniu.

11
62'

Hammarby IF przejęło inicjatywę i prowadzi rozegranie piłki na obrzeżach pola karnego Lecha Poznań. Długie zamieszanie przerwane gwizdkiem przez sędziego z powodu faulu Jeppe Andersena na Pedro Tibie.

8
3
3
5
11
59'

Nabrał impetu Pedro Tiba. Dostał podanie na lewe skrzydło i po zbiegnięciu do środka poczęstował Davida Ousteda płaskim strzałem. Szybko zainicjowany atak Hammarby IF, a Paulinho podsumował go potężnym uderzeniem. W skócie: Tibie zabrakło energii, a Paulinho dokładności, więc wciąż 1:0 dla Lecha Poznań.

20
6
3
1
4
57'

Pedro Tiba dał prowadzenie Lechowi Poznań. Kolejorz ma czego bronić!

42
15
4
2
3
55'

Gol! Strzelił Pedro Tiba.

Lech Poznań prowadzi w Sztokholmie! Trwająca ponad pięć meczów seria bez gola przedstawiciela PKO Ekstraklasy w Szwecji została przerwana. Pedro Tiba zabawił się w sytuacji sam na sam z Davidem Oustedem i oddał miękkie uderzenie ponad doświadczonym bramkarzem. Kabareton w wykonaniu Kalle Bjorklunda, który zgubił piłkę w pobliżu własnego pola karnego po podaniu od kompana. Pedro Tiba był czujny i skorzystał z prezentu.

Lech Poznań
361
173
25
8
20
54'

Akcja wyprowadzona przez lewe skrzydło przez Hammarby IF. Łupem Mohanada Jeahze był korner. Jak wiadomo, bronienie rzutów rożnych nie jest specjalnością Lecha Poznań, ale poradził sobie, a uderzenie Kalle Bjorklunda, który zgarnął piłkę przed szesnastką, było katastrofalne.

8
7
1
4
2
51'

Podopieczni Dariusza Żurawia zamknęli wszystkich przeciwników na 40 metrach przed bramką. Długie rozegranie poznaniaków zakończone zgraniem Jakuba Kamińskiego po dośrodkowaniu. David Ousted uprzedził na przedpolu Mikaela Ishaka i nie dopuścił do oddania strzału.

3
48'

Akcja budowana w szesnastce Hammarby IF przez Mikaela Ishaka, Jana Sykorę oraz Daniego Ramireza. Piłka kozłowała dziwnie przed południowcem i jak przekonuje kompanów z klubu właśnie to utrudniło oddanie strzału w bramkę Davida Ousteda. Trudno, muszą uwierzyć.

4
8
1
1
2
47'

Żółtą kartkę otrzymał Serge-Junior Martinsson Ngouali za faul na Jakubie Moderze.

4
46'

Druga połowa i sporo osób typowało przed tym meczem, że padną gole. Czas najwyższy, żeby piłkarze zaczęli trafiać do bramki, a najlepiej żeby robili to ci z Poznania.